«Πολυβόλο» η Δόξα Ομορφοχωρίου

«Πολυβόλο» η Δόξα Ομορφοχωρίου, επικράτησε άνετα του Μαρίνου Αντύπα με σκορ 4-1. Η ομάδα του Μανώλη Γαραναζάκη παίζοντας πολύ ωραίο ποδόσφαιρο, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, πέτυχε και τα τέσσερα τέρματα, μη αφήνοντας περιθώρια αντίδρασης στους αντιπάλους

Στο 7ο λεπτό ο Τζόγκας με ψιλοκρεμαστό σουτ άνοιξε το σκορ. Ο ίδιος παίχτης στο 25ο λεπτό έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας, όπως και τα δικά του γράφοντας το 2-0.

Σειρά ανέλαβε ο συνήθης ύποπτος Αλέκος Σφέτσος που με δύο προσωπικά του τέρματα στο 35ο λεπτό και στο 40ο λεπτό ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0.

Στο 45 ο νεαρός Δαμασουλιώτης, με ωραία ατομική ενέργεια, έστειλε την μπάλα στο κάθετο δοκάρι του αντιπάλου κίπερ.

Στην επανάληψη η ομάδα της Δόξας έριξε τον ρυθμό του αγώνα και το μόνο που κατάφερε ο Μαρίνος Αντύπας ήτανε να μειώσει το σκορ σε 4-1 στο 70’, όπου ήτανε και το τελικό αποτέλεσμα.

Δόξα Ομορφοχωρίου (Μανώλης Γαραζανάκης): Μπίτης, Χατζόπουλος, Μαξιμιάδης, Καλόγηρος, Μουστάκας, Δοδοντσάκης, Τσακαβίτης (80’ Τζαλαμπύρας), Καρανταγλής, Δαμασουλιώτης (60’ Καλαφάτης), Τζόγκας, Σφέτσος.