Ισοπαλία στο Ζάππειο

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση του Παναγροτικού με την Δήμητρα Γιάννουλης (1-1) για την 10η αγωνιστική της Α’ DE – TOX.

Στο 1’ η Δήμητρα είχε δοκάρι, καθώς η μπάλα από την σέντρα – σουτ του Σωτήρη Σαπάκου σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο 18’ με το πλασέ του Αντώνη Ραμάι ύστερα από ασίστ του Γιώργου Καρβούνη.

Λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, ο Παναγροτικός έφερε το ματς στα ίσια με το πλασέ του Ηλία Χριστοδούλου.

Στο δεύτερο ημίχρονο τόσο ο Παναγροτικός Νίκαιας όσο και η Δήμητρα Γιάννουλης είχε καλές στιγμές αλλά το 1-1 παρέμεινε μέχρι τέλους.

Παναγροτικός Νίκαιας (Νίκος Παπανικολάου): Κωνσταντίνου, Αλατάς (77′ Ολομάνι), Περήφανος (60′ Ψαρούλης), Σώκος, Ακρίβος, Χουσενάι, Γκουντίκας, Γκανάβας, Ξιώνης, Χριστοδούλου, Πετράκης (35′ λ.τ. Ανδρεόπουλος).

Δήμητρα Γιάννουλης (Αχιλλέας Μανάκας – Θανάσης Δουζένης): Κοτλής, Σαπάκος, Ντόκος, Ντούφας, Αμπατζίδης, Μπουκουβάλας, Μπάμπαλης, Γουλούλης (70′ Χατζηγρηγορίου), Ραμάι, Καρβούνης, Σπανός (65′ Μπόντε Π.).

Διαιτητική τριπλέτα: Μπουρουζίκας, Μάνος, Κοντογιώργος.