Νίκες για Δαμασιακό και Σμόλικα

Δείτε ρεπορτάζ από αγώνες της Α’ DE – TOX (20/11)

Όλυμπος Γόννων-Δαμασιακός 0 – 1

Με γκολ του Στέλιου Λούτσου στο 51’, ο Δαμασιακός κέρδισε με σκορ 0-1 τον Όλυμπο Γόννων και πέτυχε την δεύτερη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα!

Όλυμπος Γόννων (Δημήτρης Κωστής): Μπαρμπαγιάννης, Τζίκας, Γουγουλιάς Ν., Τσούγιας (30′ Συγκούνας), Μπούμπουλης Αθ., Σερίφης, Μπούμπουλης Ευάγγ., Κολτσίδας, Ζαϊρές Γ. (65′ Τζίκα Ίλ.), Παρασκευούδης (80′ Γκαγκανάσιος), Κόκρας (80′ Γουγουλιάς Δ.).

Δαμασιακός (Βασίλης Νάρης): Νικολακούλης, Ιωαννίδης, Ασπραδάκης (46′ Μπακαΐμης (60′ λ.τ. Τσιάλτας Θ.)), Μουσιάρης Θ., Λέτσιος, Δούκας, Μουσιάρης Δ. (10′ λ.τ. Θώμο), Βίδρας, Τσούτσας, Λούτσος Στ., Μούρι (46′ Κυρατζής).

Διαιτητική τριπλέτα: Αντωνίου, Μίχος, Σιαπλούλης.

Ολυμπιακός Αμπελιάς-Δόξα Αργυροπουλίου 0 – 0

Αμπελιά και Αργυροπούλι ήρθαν ισόπαλοι χωρίς σκορ. Η Αμπελιά είχε καλές ευκαιρίες με τους Χριστοδούλου και Καρατζούκο, ενώ το Αργυροπούλι με τους Μπέλτσιο, Καλόγηρο και Βασιλειάδη.

Ολυμπιακός Αμπελιάς (Γιάννης Τσαλάγγας): Κιλιργιώτης, Νικολακούλης, Νταμπαλέτσιος, Χάμος, Πλίτσης, Κουρμπάτι, Χατζής, Γκαραβέλης, Καρατζούκος, Χριστοδούλου, Σπύρου.

Αγωνίστηκαν και οι: Κοτρώτσιος Αθ., Βασιλειάδης, Κοτρώτσιος Χ.

Δόξα Αργυροπουλίου: Σαμπανλάρι Γ., Καραλής Ι., Μπουζούκας, Καραγιάννης, Σακοράφας, Φουρτούνας, Καραλής Π. (70′ Χατζής), Σαμπανλάρι Άλ., Καλόγηρος (30′ λ.τ. Λεσάι), Μπέλτσιος (70′ Τζατζάκης), Βασιλειάδης.

Διαιτητική τριπλέτα: Νίτσας, Μπουρονίκος, Πάλλας.

ΑΣ Βορειοηπειρωτών "Ο Πύρρος"-Σμόλικας Φαλάνης 0 – 3

Ο Σμόλικας Φαλάνης κέρδισε εκτός έδρας τον Πύρρο με σκορ 0-3. Στο 19’ ο Περδίκης έκανε το 0 – 1. Στο 81’ είχαμε σοβαρό τραυματισμό του Στέφανου Κόκκινου για τον Σμόλικα.

Στο 57’ ο Δημήτρης Μανακούσιος διπλασίασε τα τέρματα, ενώ το τελικό 0-3 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Νίκος Καρυώτης. Ο Πύρρος έχασε ευκαιρίες με τους Άλκη Νικούλη που είχε οριζόντιο δοκάρι, Θάνο Γιώργη και Ντανιέλ Σάρα.

Πύρρος (Δημήτρης Βλάχος): Ντούσιος, Γιώργης, Γκρίφτσα (46′ Μπαλαμπάνος), Νικούλης, Σουλάι, Βίλλης (75′ Ζέρβας), Τσιρογιάννης, Αλλιάι (75′ Νούσιας), Σάρα, Σκαφιδάς, Χίσα (65′ Βίρλας).

Σμόλικας Φαλάνης (Γιώργος Μάτος): Παπαγιάννης, Λιάκος, Τάφα (55′ Κολοβός Ν.), Πρίφτης, Μανακούσιος Θ., Περδίκης, Παπαθανασίου, Κόκκινος (81′ λ.τ. Χριστακέας), Χαζίζι (46′ Πράπας Κ.), Μανακούσιος Δ. (81′ Καρυώτης), Πρισακάρου.

Διαιτητική τριπλέτα: Ντελέζος Ι., Γκαρέλης, Δίχρης.

Δήμητρα Γιάννουλης-ΑΕ Κιλελέρ 0-0

Γιάννουλη και Κιλελέρ αναμετρήθηκαν στο τελικό -0. Και οι δύο ομάδες έχασαν ευκαιρίες εκατέρωθεν όμως έμεινε η «λευκή» ισοπαλία μέχρι το τέλος.

Στο 18’ ο Κίτσος Δ. έκανε το σουτ απέκρουσε ο Κοτλής. Στο 20’ κόρνερ ο Σπανός, ο Τάφα την κεφαλιά δεν βρήκε όμως δίχτυα. Στο 30’ το σουτ του Τάφα πέρασε δίπλα από το δοκάρι.

Δύο λεπτά αργότερα το σουτ του Τζέκα απέκρουσε ο Κοτλής. Στο 70’ η κεφαλιά του Καρακάνου έφυγε άουτ. Στο ίδιο λεπτό το σουτ του Μπόντε πέρασε δίπλα από το δοκάρι.

Πέντε λεπτά μετά το σουτ του Γουλούλη είχε την ίδια τύχη. Στο 75’ όμως το Κιλελέρ με τον Τζέκα σε κενή εστία έχασε μεγάλη ευκαιρία.

Και στο 85’ για τη Γιάννουλη σουτ «κεραυνός» από το Σπανό, «καθάρισε» όμως τη φάση ο έμπειρος Παναγιωτόπουλος. Σημαντικές απουσίες για την ομάδα του Κιλελέρ οι Κουβελάς και Γαρουφαλλιάς.

Δήμητρα Γιάννουλης (Αχιλλέας Μανάκας): Κοτλής, Σαπάκος, Κουρούτσαλης (30’ λ.τ. Γουλούλης), Ντόκος, Αμπατζίδης (46’ Χατζηγρηγορίου Κ.), Μπάμπαλης, Κατσάμπελας, Τάφα, Καρβούνης (70’ Μαντζαφλάρας), Μπόντε Ν., Σπανός.

ΑΕ Κιλελέρ (Αχιλλέας Τσιβόπουλος): Παπαγιωτόπουλος, Γουρνάρης (70’ Γκαραλιάκος), Ζιόμπουρας (75’ λ.τ. Φαρμάκας), Καρακάνος, Τσακίρης, Ντιντής, Αργύρης, Κορδαλής, Τζέκα, Ζάχος (55’ Παπαχρήστος), Κίτσιος Δ. (70’ Καραγιάννης).

Διαιτητική τριπλέτα: Στάϊκος, Δεδικούσης, Χατζηκαμαγιάννης.