«Ο διαιτητής προκλητικά δεν σου δίνει πέναλτι»

«Φωνάζει» κατά της διαιτησίας του σημερινού (7/3) αγώνα ο ΟΦ Ιεράπετρας με αντίπαλο τον ΑΟ Τρίκαλα. Τα Τρίκαλα πέρασαν με 0-1 από την Ιεράπετρα για την 23η αγωνιστική της Football League, με τον ΟΦΙ να διαμαρτύρεται για την διαιτησία. Η ανάρτηση του ΟΦ Ιεράπετρας στα social media: «Λήξη στο Βουζουνεράκειο. ΟΦΙ - ΤΡΙΚΑΛΑ 0-1. Ένα σκορ που αδικεί τον ΟΦΙ . Σε τέτοιους αγώνες που είναι δεδομένο ότι θα κριθεί στις λεπτομέρειες όταν ο διαιτητής προκλητικά στο 0-0 δεν σου δείνει πέναλτυ σε απλωμένο χέρι , τότε θα σου σπάσει τα νεύρα και θα καθορίσει όλο τον αγώνα. Ο ΟΦΙ είχε δυο μεγάλες ευκαιρίες με Αποστολόπουλο και Κατσικοκέρη , είχε καθολική υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο , στο δεύτερο ισορρόπησαν τα Τρίκαλα , όμως το τελικό αποτέλεσμα μας αφήνει μια πολύ πικρή γεύση . Οι παίκτες του ΟΦΙ αποχωρούν αυτή τη στιγμή καταχειροκροτούμενοι ενώ υπάρχει μεγάλος αναβρασμός για την διαιτησία».