«Όρθια» στην Τρίπολη η ΑΕΛ!

Με γκολ του Ασούμπρε που είχε περάσει ως αλλαγή στο ημίχρονο, η ΑΕΛ πήρε τον βαθμό στην Τρίπολη κόντρα στον Αστέρα (1-1).

Ο Μπαράλες με κεφαλιά έδωσε το προβάδισμα στους Αρκάδες, με τον Ασούμπρε να ισοφαρίζει με πλασέ στο 60ο λεπτό, σε ένα γκολ που φέρει ευθύνη και ο Παπαδόπουλος γιατί είχε κακή τοποθέτηση στην εστία.

Στους 12 βαθμούς ο Αστέρας Τρίπολης, παραμένει τρίτος από το τέλος, με την ΑΕΛ να φτάνει τους 19 και να πιάνει στην τέταρτη θέση τον ΟΦΗ και την Ξάνθη.

Κίτρινες: Τασουλής (38’) - Μιλοσάβλιεβιτς (21’), Μόρας (29’), Ασούμπρε (63’), Νούνιτς (83’), Στάνκοβιτς (84’), Κάτσε (90+4’).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Πασαλίδης, Σουάρεθ (35’ λ.τρ. Βαλιέντε), Τασουλής, Καπίγια, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Μάρκ Φερνάντεθ (61’ Κρέσπι), Λουίς Φερνάντεθ, Μπαράλες.

ΑΕΛ (Μιχάλης Γρηγορίου): Κρίστινσον, Καρανίκας, Μιχαήλ (46’ Ασούμπρε), Μόρας, Μπράλιτς, Στάνκοβιτς, Φατιόν, Σετσέροβιτς (46’ Κάτσε), Μιλοσάβλιεβιτς (77’ Μπούστος) Ουάρντα, Νούνιτς.

Διαιτητής: Γεώργιος Τζοβάρας (Φθιώτιδας) Βοηθοί: Ηλίας Αλεξέας (Μεσσηνίας), Ηλίας Κωνσταντίνου (Πρεβέζης) 4ος: Ελένη Αντωνίου (Αν. Αττικής) VAR: Πραξιτέλης Ζαχαριάδης (Μακεδονίας) AVAR: Πέτρος Πάτρας (Μακεδονίας).