Ήττα για την κ-19 της ΑΕΛ

Την ήττα με σκορ 2-0 γνώρισε το Σάββατο (6/4) η κ-19 της ΑΕΛ στην Αθήνα από τον Πανιώνιο στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής της Super League.

Στο 60′ η ΑΕΛ είχε καλή ευκαιρία για να προηγηθεί αλλά ο Τζίνας αντέδρασε σωστά και κράτησε το μηδέν στην εστία του, ενώ πέντε λεπτά ο Ντούλος με ατομική του ενέργεια έκανε το 1-0.

Στο 75′ η ΑΕΛ έμεινε με δέκα παίκτες εξαιτίας απευθείας κόκκινης κάρτας στον Πινακά και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Δαυίδης με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κοροπούλης): Τζίνας, Τριάντης, Παρ. Νομικός (57′ Μπουσάι), Αγγέλης, Σεμερτζάκης, Φίλων, Ρέτσος, Οικονόμου (57′ Δαυίδης), Γρίβας, Ντιλικαΐδης (70′ Ζώτος), Ντούλος.

ΑΕΛ (Κωνσταντίνος Ταξιάρχης): Σουλούκος, Δημητρακούδης, Πινακάς, Ζιάκας, Μπάμης, Φουρκιώτης, Κουτσιανούλης, Τάρτας, Δάκτυλας, Μαλάκος, Τσουμάνης, ενώ αγωνίστηκαν και οι Μίετσελ, Χαλάτσης, Ζαχαράκης.