Βαριά ήττα του Απόλλωνα Λάρισας στα Χανιά

Βαριά ήττα γνώρισε η νεανική και άπειρη ομάδα (σχεδόν όλη η Κ-19) του Απόλλωνα στο γήπεδο Περιβολίων στα Χανιά, από τον ΑΟΧ/Κισσαμικό με σκορ 7-0.

Το λαρισινό συγκρότημα δεν μπόρεσε σε κανένα σημείο του αγώνα να φανεί ανταγωνιστικό απέναντι στους γηπεδούχους που έπαιζαν κομπλέ. Και σίγουρα το παιχνίδι δεν αντέχει σε καμία κριτική.

Πάντως ο τεχνικός του Απόλλωνα, Νίκος Θεοδοσιάδης είχε την ευκαιρία να εξάγει χρήσιμα συμπέρασματα, σχετικά με το ποιοι μπορούν και ποιοι όχι, να ακολουθήσουν την ομάδα και του χρόνου στο νέο πρωτάθλημα της Football League.

Οι φάσεις του αγώνα

2' Σέντρα του Τόλι κεφαλιά του Χαλκιαδάκη και 1-0.

4' Σουτ του Τόλι κοντράρει σε σώματα, σουτ του Χαλκιαδάλη αποκρούει ο Λαμπίρης.

12' Σέντρα του Σάλιακα κεφαλιά του Παντελάκη διώχνει σε κόρνερ με κεφαλιά ο Ι. Ανδρέου.

13' Κόρνερ του Σάλιακα προβολη του Παντελάκη και 2-0.

17' Σέντρα του Τόλι προβολή του Χαλκιαδάκη άουτ.

18' Πάσα του Χαλκιαδάκη σουτ του Λεμονή άουτ.

21' Σουτ του Λέο άουτ.

28' Σέντρα του Ξύδα προβολή του Λέο και 3-0.

35' Εξαιρετική μπαλιά του Μαρκοπουλιώτη στον Λέο, που φεύγει στην πλάτη της άμυνας και γυρίζει στον Ξύδα, ο οποίος σκοράρει για το 4-0.

44' Σουτ του Ξύδα απέκρουσε ο Λαμπίρης.

45' Εξαιρετική μπαλιά του Σάλιακα στον Τόλι, που με σουτ κάνει το 5-0.

48' Εξαιρετική κάθετη πάσα του Αποστολίδη στον Λέο που αποφεύγει τον Λαμπίρη και πετυχαίνει το 6-0.

60' Σουτ του Χαλκιαδάκη άουτ.

63' Σέντρα του Βρεττού σουτ του Αποστολίδη αποκρούει ο Λαμπίρης και ο Λεμονής με πλασέ πετυχαίνει το 7-0.

67' Κόρνερ του Συράκου κεφαλιά του Ι. Ανδρέου διώχνει με γροθιές ο Παπαδόπουλος.

87' Απόκρουση του Παπαδόπουλου σε σουτ του Τσιούτσια και στη συνέχεια ο Παντελάκης έδιωξε στο πλασέ του Γαρυφαλλόπουλου.

Α.Ο.Χ./ Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Παπαδόπουλος, Τόλι (46' Αποστολίδης), Παντελάκης, Ζιούλης, Φουάσης, Μαρκοπουλιώτης, Λεμονής, Σάλιακας (53' Καραγεώργης), Χαλκιαδάκης, Ξύδας, Λέο (57' Βρεττός).

Απόλλων Λάρισας (Νίκος Θεοδοσιάδης): Λαμπίρης, Χαραλαμπόπουλος (46' Καμπέρης), Δημολιός, Β. Ανδρέου, Ι. Ανδρέου, Κακάμης, Γαρυφαλλόπουλος, Λίταινας, Τσιάτας, Κωτσιαρίδης (70' Τσιούτσιας), Λουκάς (46' Συράκος).