Λαμία – ΠΑΟΚ 0-2

Ανεβάζοντας στροφές στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ συνέχισε το νικηφόρο σερί του στο πρωτάθλημα, νίκησε με 2-0 την Λαμία στο ΔΑΚ και παρέμεινε στην κορυφή, ανεξάρτητα με το τι θα κάνει η ΑΕΚ στο αυριανό (18/2) ματς απέναντι στην Ξάνθη.

Ο Δικέφαλος του Βορρά χρειάστηκε μόλις πέντε λεπτά στην επανάληψη για να "καθαρίσει" το ματς. Στο 56' άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Πέλκα μετά από πανέμορφη συνεργασία των Μακ, Μαουρίσιο και Μπίσεσβαρ, ενώ στο 61' ο Μαουρίσιο με κεφαλιά - ψαράκι διαμόρφωσε το τελικό 0-2.

Λαμία (Μπ. Τεννές): Παπαδόπουλος, Βασιλαντωνόπουλος, Παντελιάδης, Αναστασιάδης, Ασίγκμπα, Όμο (67' Μπεν Τζεμιά), Μπλάζιτς, Βάντερσον (75' Καραγιάννης), Μπούντνικ (61' Άστσεριτς), Πίτι, Ακόστα.

ΠΑΟΚ (Ρ. Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Βιεϊρίνια, Κρέσπο, Βαρέλα, Μάτος, Μαουρίτσιο, Κάνιας, Μπίσεσβαρ (72' Λημνιός), Πέλκας (78' Μουλέν), Μακ, Πρίγιοβιτς.