Το Μαυροβούνι πήρε το τρίποντο

Το Μαυροβούνι πήρε μία σημαντική νίκη αφού κέρδισε με 2-0 τον Ολυμπιακό Αμπελιάς για το πρωτάθλημα της Α1’ ΕΠΣΛ. Οι νικητές είχαν χαμένες ευκαιρίες και θα μπορούσαν να είχαν σκοράρει και άλλα τέρματα.

Στα πρώτα λεπτά το πλασέ του Μπάγκα πέρασε δίπλα από το δοκάρι. Την ίδια τύχη είχε και το σουτ του Κολιοφούτη. Στο 15’ ο Μπατζέλας έκανε το πλασέ η μπάλα πέρασε άουτ. Ένα λεπτό μετά το σουτ του Ακριβόπουλου έκανε το 1-0. Στο 36’ το φάουλ εκτέλεσε ο Ακριβόπουλος, η μπάλα χτύπησε στο τοίχος, στην επαναφορά ο Πάτας με πλασέ έκανε το 2-0.

Από το 40’ οι δύο ομάδες έπαιξαν με παίκτη λιγότερο. Ευκαιρίες χαμένες για τους γηπεδούχους είχαν οι Σάπιος, Ακριβόπουλος, Μπατζέλας, Μπάγκας Δ., Τριάντης. Η Αμπελιά προσπάθησε πολύ όμως είχα απέναντί της έναν πολύ καλό Μπρέλλα.

Μαυροβούνι (Λάζαρος Αγγλόπουλος): Μπρέλλας, Σιδέρης (35’ λ.τ. Πάτας), Σάπιος, Παπαμάνος, Μαντζαφούλης, Κολιοφούτης, Μπάγκας (60’ Τατσέλος), Μπαντζέλας, Χατζής, Ακριβόπουλος (80’ Μπάγκας Δ.), Τριάντης (85’ Ριζόπουλος).