Βαθμολογία

Τα αποτελέσματα του Σαββάτου (17/2) στην Β' ΕΠΣΛ

Με αγώνες για τον 1ο όμιλο και ένα παιχνίδι εξ αναβολής για τον 3ο συνεχίστηκε σήμερα (17/2) το πρωτάθλημα της Β' ΕΠΣΛ.

Για τον 1ο όμιλο με νίκες συνέχισαν Παναγροτικός Νίκαιας και Προμηθέας ΑΕ Λάρισας που επικράτησαν των Άρη Διλόφου και Ανθούπολης με 0-4 και 0-3 αντίστοιχα και έτσι ο Παναγροτικός παρέμεινε στην 1η θέση έχοντας πλέον 39 βαθμούς, έναντι 37 του Προμηθέα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων του Σαββάτου (17/2) της Β' ΕΠΣΛ:

1ος όμιλος

15η αγωνιστική

Ατρόμητος Βαμβακούς - Αναγέννηση Φαρσάλων 0-1

Αναγέννηση Ζαππείου - Ιπποκράτης 1-1

Ανθούπολη - Προμηθέας ΑΕ Λάρισας 0-3

Α.Ε. Μάνδρας 2016 - Δόξα Ραχούλας 0-4

Άρης Διλόφου - Παναγροτικός Νίκαιας 0-4

Ακαδημία Αχιλλέως - Δόξα Υπέρειας 0-1

ΑΟ Ναρθακίου - Α.Ε.Σ. Χαραυγή 3-3

Βαθμολογία:

1. Παναγροτικός Νίκαιας 39

2. Προμηθέας ΑΕ Λάρισας 37

3. Ιπποκράτης 32

4. Ατρόμητος Βαμβακούς 27

5. Αναγέννηση Φαρσάλων 25*

6. Ανθούπολη 23

7. Δόξα Ραχούλας 22

8. Δόξα Υπέρειας 20

9. Άρης Διλόφου 18

10. Αναγέννηση Ζαππείου 15

11. Ναρθάκι 14

12. ΑΕ Μάνδρας 2016 12

13. ΑΕΣ Χαραυγή 4*

14. Ακαδημία Αχιλλέως 3

* Αναγέννηση Φαρσάλων και ΑΕΣ Χαραυγή έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

12η αγωνιστική (εξ αναβολής)

Τετάρτη 21 Φεβρουαρίου

15:30 Αναγέννηση Φαρσάλων - ΑΕΣ Χαραυγή

16η αγωνιστική

Σάββατο 24 Φεβρουαρίου

15:30

Ιπποκράτης - Αναγέννηση Φαρσάλων

Προμηθέας ΑΕ Λάρισας - Ατρόμητος Βαμβακούς

Δόξα Ραχούλας - Αναγέννηση Ζαππείου

Παναγροτικός Νίκαιας - Ανθούπολη

Δόξα Υπέρειας - Α.Ε. Μάνδρας 2016

Α.Ε.Σ. Χαραυγή - Άρης Διλόφου

Ακαδημία Αχιλλέως - ΑΟ Ναρθακίου

3ος όμιλος

16η αγωνιστική

Δόξα Ομορφοχωρίου - Κεραυνός Παραποτάμου 0-2

Βαθμολογία:

1. Προοδευτική Ανάβρας 38**

2. Αναγέννηση Πυργετού 2016 34

3. Α.Σ Βορειοηπειρωτών ο Πύρρος 33**

4. Χείμαρρος Μαρμαρίνης 27

5. Αναγέννηση Πουρναρίου 24

6. Άρης Κουλουρίου 24**

7. Σ.Σ. Ραψάνης 23**

8. Πελασγιώτιδα Λάρισας 22**

9. Αστήρ Ν. Περιβολίου 15

10. Ολυμπιακός Χειμαδίου 14

11. Θερμαϊκός Στομίου 14**

12. Κεραυνός Παραποτάμου 12

13. Δόξα Ομορφοχωρίου 11

14. Δάφνη Γλαύκης 8*

* Η Δάφνη Γλαύκης έχει ξεκινήσει το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς

** Οι ομάδες αυτές έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

16η αγωνιστική (εξ αναβολής)

Τετάρτη 21 Φεβρουαρίου

15:30

Άρης Κουλουρίου - Πελασγιώτις Λάρισας

Θερμαϊκός Στομίου - Α.Σ. Βορειοηπειρωτών "Ο Πύρρος"

Πέμπτη 22 Φεβρουαρίου

15:30

Σ.Σ. Ραψάνης - Προοδευτική Ανάβρας

17η αγωνιστική

Κυριακή 25 Φεβρουαρίου

15:30

Δόξα Ομορφοχωρίου - Σ.Σ. Ραψάνης

Κεραυνός Παραποτάμου - Θερμαϊκός Στομίου

Προοδευτική Ανάβρας - Δάφνη Γλαύκης

Α.Σ. Βορειοηπειρωτών "Ο Πύρρος" - Ολυμπιακός Χειμαδίου

Αναγέννηση Πουρναρίου - Άρης Κουλουρίου

Αναγέννηση Πυργετού 2016 - Χείμαρρος Μαρμαρίνης

Αστήρ Ν. Περιβολίου - Πελασγιώτις Λάρισας