Βαθμολογία

Τα αποτελέσματα της Κυριακής (11/2) στη Β' ΕΠΣΛ

Με τους αγώνες της 14ης αγωνιστικής για τον 1ο όμιλο και αυτούς της 15ης για τον 2ο όμιλο συνεχίστηκε σήμερα (11/2) το πρωτάθλημα της Β' ΕΠΣΛ.

Στον 1ο όμιλο με νίκες συνέχισαν Παναγροτικός Νίκαιας, 3-0 τη Χαραυγή και Προμηθέας ΑΕ Λάρισας, 2-0 τον Άρη Διλόφου, ενώ εντυπωσιακό σκορ, 5-2, στο παιχνίδι Ιπποκράτης - ΑΕ Μάνδρας.

Για τον 2ο όμιλο ο πρωτοπόρος Αβέρωφ νίκησε εύκολα με 4-0 τον Κεραυνό Δρυμού, ενώ με νίκες συνέχισαν και η Ελπίς Μεσοχωρίου με τον Λαρισαϊκό κόντρα σε Ροδιακό και Όλυμπο Καρυάς με 3-1 και 2-0 αντίστοιχα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων της Κυριακής (11/2) της Β' ΕΠΣΛ:

1ος όμιλος

14η αγωνιστική

Ατρόμητος Βαμβακούς - Αναγέννηση Ζαππείου 6-1

Αναγέννηση Φαρσάλων - Ανθούπολη 2-1

Ιπποκράτης - Α.Ε. Μάνδρας 2016 5-2

Προμηθέας ΑΕ Λάρισας - Άρης Διλόφου 2-0

Δόξα Ραχούλας - Ακαδημία Αχιλλέως 1-1

Παναγροτικός Νίκαιας - Α.Ε.Σ. Χαραυγή 3-0

Δόξα Υπέρειας - ΑΟ Ναρθακίου 3-0

Βαθμολογία:

1. Παναγροτικός Νίκαιας 36

2. Προμηθέας ΑΕ Λάρισας 34

3. Ιπποκράτης 31

4. Ατρόμητος Βαμβακούς 27

5. Ανθούπολη 23

6. Αναγέννηση Φαρσάλων 22*

7. Δόξα Ραχούλας 19

8. Άρης Διλόφου 18

9. Δόξα Υπέρειας 17

10. Αναγέννηση Ζαππείου 14

11. Ναρθάκι 13

12. ΑΕ Μάνδρας 2016 12

13. ΑΕΣ Χαραυγή 3*

14. Ακαδημία Αχιλλέως 3

* Αναγέννηση Φαρσάλων και ΑΕΣ Χαραυγή έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

15η αγωνιστική

Σάββατο 17 Φεβρουαρίου

15:15

Ατρόμητος Βαμβακούς - Αναγέννηση Φαρσάλων

Αναγέννηση Ζαππείου - Ιπποκράτης

Ανθούπολη - Προμηθέας ΑΕ Λάρισας

Α.Ε. Μάνδρας 2016 - Δόξα Ραχούλας

Άρης Διλόφου - Παναγροτικός Νίκαιας

Ακαδημία Αχιλλέως - Δόξα Υπέρειας

ΑΟ Ναρθακίου - Α.Ε.Σ. Χαραυγή

2ος όμιλος

15η αγωνιστική

Ηρακλής Πλατανουλίων - Κεραυνός Δένδρων 2-0

ΑΟ Συκέας - Δόξα Βαλανίδας 0-0

Τοξότης Λάρισας - Πανιώνιος Νέας Σμύρνης αναβολή

Λαρισαϊκός - Όλυμπος Καρυάς 2-0

ΠΑΟΛ Αβέρωφ - Κεραυνός Δρυμού 4-0

Δολιχιακός - Αναγέννηση Ευαγγελισμού 0-6

Ελπίς Μεσοχωρίου - Ροδιακός 3-1

Βαθμολογία:

1. Αβέρωφ Λάρισας 40

2. Ελπίς Μεσοχωρίου 33

3. Λαρισαϊκός 33

4. Πανιώνιος Νέας Σμύρνης 27*

5. Κεραυνός Δρυμού 23

6. Ροδιακός 21

7. ΑΟ Συκέας 19

8. Τοξότης Λάρισας 18*

9. Δόξα Βαλανίδας 18

10. Ηρακλής Πλατανουλίων 17

11. Δολιχιακός 15

12. Αναγέννηση Ευαγγελισμού 12

13. Όλυμπος Καρυάς 9

14. Κεραυνός Δένδρων 7

* Πανιώνιος Νέας Σμύρνης και Τοξότης Λάρισας έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

16η αγωνιστική

Κυριακή 25 Φεβρουαρίου

15:30

Δόξα Βαλανίδας - Κεραυνός Δένδρων

Πανιώνιος Νέας Σμύρνης - Ηρακλής Πλατανουλίων

Όλυμπος Καρυάς - ΑΟ Συκέας

Κεραυνός Δρυμού - Τοξότης Λάρισας

Αναγέννηση Ευαγγελισμού - Λαρισαϊκός

Ροδιακός - ΠΑΟΛ Αβέρωφ

Δολιχιακός - Ελπίς Μεσοχωρίου