Επιτέλους νίκη για τον Μυραϊκό (PICS)

Ο Μυραϊκός επέστρεψε στις νίκες κερδίζοντας τον Άγιο Γεώργιο Φαρσάλων με 2-0 για το πρωτάθλημα της Β’ ΕΠΣΛ.

Στο πρώτο ημίχρονο το ματς ήταν μοιρασμένο, με τους γηπεδούχους να έχουν στο 25’ κάθετο δοκάρι με το σουτ του Νέστορα. Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν μονόλογος για τον Μυραϊκό, έτσι στο 55’ ο Νέστορας με σουτ διαγώνιο έκανε το 1-0.

Στο 70’ το γύρισμα της μπάλας έκανε ο Νέστορας και ο Καραβιδές με σουτ έκανε το 2-0. Στο 70’ και 78’ δύο καλές ευκαιρίες έχασε ο Καραβιδές και στο 80’ η κεφαλιά του Λυμτσιούλη χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Μυραϊκός (Άρης Παπαθανασίου): Καραφέριας, Τεντζονάϊ, Κόκκινος, Βαλτινός (70’ Παπαγιαννόπουλος), Βλάνδρος, Κυριακάκης, Μπαντούλης (55’ Παπαγεωργίου), Νέστορας, Ψυμούλης (75’ Αφεντούλης), Λυμτσιούλης, Φιλιππίδης (60’ Καραβιδές).