Λαμία - Ατρόμητος 1-1

Ισόπαλη με σκορ 1-1 ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση ανάμεσα στη Λαμία και τον Ατρόμητο στο ΔΑΚ της στερεοελλαδίτικης πόλης για την 20η αγωνιστική της Super League.

Ένα αποτέλεσμα που φέρνει πλέον την ομάδα του Μπάμπη Τεννέ στους 20 βαθμούς στην μάχη που δίνει για παραμονή, ενώ οι Αθηναίοι έφτασαν τους 38 και παραμένουν σταθερά στην τετράδα.

Ύστερα από ένα πρώτο ημίχρονο που έληξε 0-0, στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έφτασαν στο 1-0 στο 52' με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πίτι. Το τελικό 1-1 πέτυχε ο Ντάουντα στο 71' με μακρινό σουτ.

Λαμία (Μπάμπης Τεννές): Παπαδόπουλος, Παντελιάδης, Αναστασιάδης, Ασίγκμπα, Πριντέτα (74' Αναστασόπουλος), Βασιλαντωνόπουλος, Μπλάζιτς, Όμο, Ακόστα (37' Πίτι), Βάντερσον, Μπούντνικ.

Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Γιαννιώτης, Χατζηισαΐας, Καρασαλίδης, Κιβρακίδης (80' Σάκιτς), Μάντσον, Μπουσουλάτζιτς (69' Ούμπιδες), Βασιλακάκης (69' Μπρούνο) , Γιαννούλης, Ντάουντα, Ουάρντα, Ντιγκινί.