Συνεχίζει την καταδιώξη ο Αμπελωνιακός, 2-0 τη Μελία

Πολύ μεγάλη και σημαντική νίκη με σκορ 2-0 πέτυχε σήμερα (3/2) η ομάδα του Αμπελωνιακού κόντρα στη Μελία για την 19η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΛ.

Η ομάδα του Γιάννη Αλεξούλη είχε σε μεγάλη ημέρα τον Γιώργο Ελευθέρογλου που πέτυχε και τα δυο τέρματα, σε κομβικά σημεία της αναμέτρησης καθώς το ένα ήταν προς το τέλος του ημιχρόνου και το άλλο στις αρχές της επανάληψης. Το 1-0 έγινε στο 42' με σουτ ύστερα από σέντρα, ενώ το τελικό 2-0 σημείωσε ο άσος του Αμπελωνιακού στο 55' όταν και βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ.

Αμπελωνιακός (Γιάννης Αλεξούλης): Βραζιτίκος, Μαυριδης, Αλεξόπουλος, Δαλακώνης, Φουδούλης (55' Σούμπασης), Μεσημέρης, Χατζούλης, Τσετιροκλής (87' Νάκε), Αλεξανδρής, Ελευθέρογλου (65' Καρυπίδης), Ψύρρας (85' Χότζα).