Συνέχισε τις υψηλές πτήσεις ο Αετός Μακρυχωρίου, 2-0 στη Μελία

Την πολύ καλή του πορεία στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΠΣΛ συνέχισε ο Αετός Μακρυχωρίου ο οποίος νίκησε και στη Μελία την τοπική ομάδα με σκορ 2-0 για την 18η αγωνιστική.

Ένα αποτελέσμα που έφερε την ομάδα του Δημήτρη Τσέτσιλα στους 45 βαθμούς και την διατήρησε στο +5 από το δεύτερο Κιλελέρ, σε ένα ματς επιθετικό μονόλογο για τον Αετό.

Οι πρωτοπόροι θα μπορούσαν να είχαν σκοράρει από το πρώτο ημίχρονο αλλά λίγο ο κακός αγωνιστικός χώρος λίγο η επιπολαιότητα στα τελειώματα των φάσεων, έφεραν τη νίκη στο δεύτερο ημίχρονο.

Αρχικά στο 50' ο Τσαντούλης με σουτ μέσα από τη μικρή περιοχή ύστερα από παράλληλα σέντρα έκανε το 0-1, ενώ στο 65' ο Καλούσης κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του από τον τερματοφύλακα με τον Τίκο να το εκτελεί και να πετυχαίνει το τελικό 0-2.

Αετός Μακρυχωρίου (Δημήτρης Τσέτσιλας): Γκικούδης, Καπετάνης, Μπάρδας (65' Δάσσιος), Καλούσης, Τσαπλές, Αλμυρούλης, Τίκος, Τσαντούλης, Τζίκα Ν. (85' Διονυσίου), Μητσογιάννης (57' Τζίκα Ι.), Πάσσιος (78' Στογιάννης).