Καθάρισαν από το ημίχρονο τα Βούναινα, 3-1 τη Γιάννουλη

Μια μεγάλη νίκη με σκορ 3-1 πέτυχαν σήμερα (27/1) τα Βούναινα απέναντι στη Δήμητρα Γιάννουλης για την 18η αγωνιστική της Α' ΕΠΣΛ DeTox.

Η ομάδα του Θοδωρή Εμμανουήλ είχε "καθαρίσει" από το ημίχρονο την αναμέτρηση όταν και προηγήθηκε με 3-0 και πανηγύρισε έτσι μια σημαντική νίκη στη προσπάθεια που κάνει για παραμονή.

Μόλις στο 15' από παράλληλη σέντρα του Κατσιώτη έγινε με αυτογκόλ το 1-0, ενώ δυο λεπτά αργότερα έγινε και το 2-0 επίσης με αυτογκόλ ύστερα από σέντρα του Σάββα Χατζηλιάδη. Το 3-0 πέτυχε στο 40' ο Καρέντζος που βγήκε στη πλάτη της άμυνας, ύστερα από πάσα του Χατζηλιάδη.

Βούναινα (Θοδωρής Εμμανουήλ): Ζεϊμπέκης, Χατζηλιάδης Γ., Καρέντζος, Φαρμάκας, Ξαφάρας, Μερτζανίδης Η., Χριστοδούλου, Τσανάς (75' Καζάνι Κ.), Κατσιώτης (86' Γιουρούκης), Νταναβάρας (67' Ραπτόπουλος), Χατζηλιάδης Σ (84' Μερτζανίδης Φ.).