Βαθμολογία

Τα αποτελέσματα του Σαββάτου (20/1) στην Β' ΕΠΣΛ

Πλήρη αγωνιστική δραστηριότητα στον 1ο και τον 2ο όμιλο, 11η και 12η αγωνιστική αντίστοιχα, της Β' ΕΠΣΛ είχαμε σήμερα (20/1), όπως και ένα παιχνίδι για τον 3ο όμιλο.

Στον 1ο όμιλο ο Παναγροτικός Νίκαιας με τη νίκη του 2-1 επί της Αναγέννησης Φαρσάλων παραμένει στην πρώτη θέση έχοντας πλέον 29 βαθμούς, έναντι 25 του Προμηθέα που νίκησε στο Ναρθάκι την τοπική ομάδα με 2-1.

Βαθμολογική απώλεια στον 2ο όμιλο για τον πρωτοπόρο Αβέρωφ που έμεινε στο 1-1 στην έδρα της Συκέας και έχει πλέον 31 βαθμούς, με τον δεύτερο Πανιώνιο να μειώνει στους πέντε, μετά το 4-1 κόντρα στο Δρυμό.

Τέλος στο μοναδικό παιχνίδι για τον 3ο όμιλο που διεξήχθη σήμερα, για την 13η αγωνιστική ο Πύρρος νίκησε με 1-0 το Πουρνάρι και έφτασε τους 31 βαθμούς, έναντι 33 της Προοδευτικής Ανάβρας που ηγείται.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων του Σαββάτου (20/1) στη Β' ΕΠΣΛ:

1ος όμιλος

11η αγωνιστική

Α.Ε. Μάνδρας 2016 - Άρης Διλόφου 0-1

Ακαδημία Αχιλλέως - Ανθούπολη 2-2

Α.Ε.Σ. Χαραυγή - Αναγέννηση Ζαππείου 2-2

Δόξα Υπέρειας - Ατρόμητος Βαμβακούς 0-2

Παναγροτικός Νίκαιας - Αναγέννηση Φαρσάλων 2-1

ΑΟ Ναρθακίου - Προμηθέας ΑΕ Λάρισας 1-2

Δόξα Ραχούλας - Ιπποκράτης 1-1

Βαθμολογία:

1. Παναγροτικός Νίκαιας 29

2. Προμηθέας ΑΕ Λάρισας 25

3. Ιπποκράτης 22

4. Ανθούπολη 19

5. Ατρόμητος Βαμβακούς 18

6. Αναγέννηση Φαρσάλων 16

7. Άρης Διλόφου 15

8. Δόξα Υπέρειας 14

9. Αναγέννηση Ζαππείου 14

10. Ναρθάκι 13

11. Δόξα Ραχούλας 12

12. ΑΕ Μάνδρας 2016 11

13. ΑΕΣ Χαραυγή 3

14. Ακαδημία Αχιλλέως 2

12η αγωνιστική

Σάββατο 27 Ιανουαρίου

15:00

Ανθούπολη - Α.Ε. Μάνδρας 2016

Αναγέννηση Ζαππείου - Άρης Διλόφου

Ατρόμητος Βαμβακούς - Ακαδημία Αχιλλέως

Αναγέννηση Φαρσάλων - Α.Ε.Σ. Χαραυγή

Ιπποκράτης - Δόξα Υπέρειας

Προμηθέας ΑΕ Λάρισας - Παναγροτικός Νίκαιας

Δόξα Ραχούλας - ΑΟ Ναρθακίου

2ος όμιλος

12η αγωνιστική

Τοξότης Λάρισας - Λαρισαϊκός 0-1

ΑΟ Συκέας - ΠΑΟΛ Αβέρωφ 1-1

Ηρακλής Πλατανουλίων - Δολιχιακός 3-2

Κεραυνός Δένδρων - Ροδιακός 1-2

Δόξα Βαλανίδας - Αναγέννηση Ευαγγελισμού 1-1

Πανιώνιος Νέας Σμύρνης - Κεραυνός Δρυμού 4-1

Όλυμπος Καρυάς - Ελπίς Μεσοχωρίου 2-5

Βαθμολογία:

1. Αβέρωφ Λάρισας 31

2. Πανιώνιος Νέας Σμύρνης 26

3. Ελπίς Μεσοχωρίου 26

4. Λαρισαϊκός 24

5. Κεραυνός Δρυμού 22

6. Ροδιακός 19

7. Δόξα Βαλανίδας 17

8. ΑΟ Συκέας 15

9. Ηρακλής Πλατανουλίων 14

10. Τοξότης Λάρισας 12

11. Δολιχιακός 11

12. Όλυμπος Καρυάς 8

13. Κεραυνός Δένδρων 7

14. Αναγέννηση Ευαγγελισμού 5

13η αγωνιστική

Σάββατο 27 Ιανουαρίου

15:00

Αναγέννηση Ευαγγελισμού - Όλυμπος Καρυάς

Κυριακή 28 Ιανουαρίου

15:00

ΑΟ Συκέας - Τοξότης Λάρισας

Λαρισαϊκός - Ηρακλής Πλατανουλίων

ΠΑΟΛ Αβέρωφ - Κεραυνός Δένδρων

Δολιχιακός - Δόξα Βαλανίδας

Ροδιακός - Πανιώνιος Νέας Σμύρνης

Ελπίς Μεσοχωρίου - Κεραυνός Δρυμού

3ος όμιλος

13η αγωνιστική

Α.Σ. Βορειοηπειρωτών "Ο Πύρρος" - Αναγέννηση Πουρναρίου 1-0

Κυριακή 21 Ιανουαρίου

15:00

Αναγέννηση Πυργετού 2016 - Προοδευτική Ανάβρας

Πελασγιώτις Λάρισας - Κεραυνός Παραποτάμου

Χείμαρρος Μαρμαρίνης - Δόξα Ομορφοχωρίου

Άρης Κουλουρίου - Σ.Σ. Ραψάνης

Ολυμπιακός Χειμαδίου - Θερμαϊκός Στομίου

Αστήρ Ν. Περιβολίου - Δάφνη Γλαύκης

Βαθμολογία:

1. Προοδευτική Ανάβρας 33

2. Α.Σ Βορειοηπειρωτών ο Πύρρος 31**

3. Αναγέννηση Πυργετού 2016 28

4. Αναγέννηση Πουρναρίου 20

5. Σ.Σ. Ραψάνης 20

6. Άρης Κουλουρίου 20

7. Χείμαρρος Μαρμαρίνης 17

8. Αστήρ Ν. Περιβολίου 13

9. Πελασγιώτιδα Λάρισας 12**

10. Θερμαϊκός Στομίου 12

11. Ολυμπιακός Χειμαδίου 12

12. Κεραυνός Παραποτάμου 8

13. Δόξα Ομορφοχωρίου 8

14. Δάφνη Γλαύκης 1*

* Η Δάφνη Γλαύκης έχει ξεκινήσει το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς

** ΑΣ Βορειοηπειρωτών ο Πύρρος και Πελασγιώτιδα έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο