Πλήρης αγωνιστική δραστηριότητα στην Β' ΕΠΣΛ το προσεχές Σαββατοκύριακο 13 και 14 Ιανουαρίου με τους αγώνες της 11ης αγωνιστικής σε 1ο και 2ο όμιλο, αλλά και αυτούς της 12ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου.
Τα ντέρμπι ανάμεσα στους τέσσερις πρώτους του 2ου ομίλου ξεχωρίζουν εκεί που ο πρωτοπόρος Αβέρωφ που έχει 27 βαθμούς αγωνίζεται στην έδρα του Λαρισαϊκού που είναι τέταρτος με 21 βαθμούς, ενώ στο Μεσοχώρι η Ελπίδα φιλοξενεί τον Πανιώνιο Νέας Σμύρνης με τις δυο ομάδες να ισοβαθμούν στην δεύτερη θέση με 22 βαθμούς.
Στον 1ο όμιλο ο Παναγροτικός Νίκαιας που ηγείται του βαθμολογικού πίνακα με 26 βαθμούς υποδέχεται την Αναγέννηση Φαρσάλων που έχει 16 και είναι στην πέμπτη θέση, ενώ εκτός έδρας αγωνίζεται ο δεύτερος της βαθμολογίας Προμηθέας (22β.) με αντίπαλο το Ναρθάκι που έχει 13 και βρίσκεται στην όγδοη θέση.
Τέλος για τον 3ο όμιλο εντός έδρας αγωνίζεται τόσο η Προοδευτική Ανάβρας, όσο και ο Πύρρος. Η Ανάβρα (30β.) υποδέχεται τον Χείμαρρο Μαρμαρινής που με 17 βαθμούς κατέχει την έβδομη θέση, ενώ ο δεύτερος Πύρρος που έχει 28 βαθμούς υποδέχεται την Πελασγιώτιδα που έχει 12 βαθμούς και είναι όγδοη.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αναμετρήσεων της 11ης αγωνιστικής σε 1ο και 2ο όμιλο και της 12ης στον 3ο όμιλο της Β' ΕΠΣΛ:
1ος όμιλος
11η αγωνιστική
Σάββατο 13 Ιανουαρίου
Α.Ε. Μάνδρας 2016 - Άρης Διλόφου
Ακαδημία Αχιλλέως - Ανθούπολη
Α.Ε.Σ. Χαραυγή - Αναγέννηση Ζαππείου
Δόξα Υπέρειας - Ατρόμητος Βαμβακούς
Παναγροτικός Νίκαιας - Αναγέννηση Φαρσάλων
ΑΟ Ναρθακίου - Προμηθέας ΑΕ Λάρισας
Κυριακή 14 Ιανουαρίου
15:00
Δόξα Ραχούλας - Ιπποκράτης
και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:
1. Παναγροτικός Νίκαιας 26
2. Προμηθέας ΑΕ Λάρισας 22
3. Ιπποκράτης 21
4. Ανθούπολη 18
5. Αναγέννηση Φαρσάλων 16
6. Ατρόμητος Βαμβακούς 15
7. Δόξα Υπέρειας 14
8. Ναρθάκι 13
9. Αναγέννηση Ζαππείου 13
10. Άρης Διλόφου 12
11. Δόξα Ραχούλας 11
12. ΑΕ Μάνδρας 2016 11
13. ΑΕΣ Χαραυγή 2
14. Ακαδημία Αχιλλέως 1
2ος όμιλος
11η αγωνιστική
Κυριακή 14 Ιανουαρίου
15:00
Λαρισαϊκός - ΠΑΟΛ Αβέρωφ
Δολιχιακός - Τοξότης Λάρισας
Ροδιακός - ΑΟ Συκέας
Αναγέννηση Ευαγγελισμού - Ηρακλής Πλατανουλίων
Κεραυνός Δρυμού - Κεραυνός Δένδρων
Όλυμπος Καρυάς - Δόξα Βαλανίδας
Ελπίς Μεσοχωρίου - Πανιώνιος Νέας Σμύρνης
και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:
1. Αβέρωφ Λάρισας 27
2. Ελπίς Μεσοχωρίου 22
3. Πανιώνιος Νέας Σμύρνης 22
4. Λαρισαϊκός 21
5. Κεραυνός Δρυμού 19
6. Δόξα Βαλανίδας 15
7. ΑΟ Συκέας 14
8. Ροδιακός 13
9. Τοξότης Λάρισας 11
10. Δολιχιακός 10
11. Ηρακλής Πλατανουλίων 8
12. Κεραυνός Δένδρων 7
13. Όλυμπος Καρυάς 7
14. Αναγέννηση Ευαγγελισμού 4
3ος όμιλος
12η αγωνιστική
Κυριακή 14 Ιανουαρίου
15:00
Αναγέννηση Πουρναρίου - Αναγέννηση Πυργετού 2016
Α.Σ. Βορειοηπειρωτών "Ο Πύρρος" - Πελασγιώτις Λάρισας
Προοδευτική Ανάβρας - Χείμαρρος Μαρμαρίνης
Κεραυνός Παραποτάμου - Άρης Κουλουρίου
Δόξα Ομορφοχωρίου - Ολυμπιακός Χειμαδίου
Σ.Σ. Ραψάνης - Δάφνη Γλαύκης
Θερμαϊκός Στομίου - Αστήρ Ν. Περιβολίου
και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:
1. Προοδευτική Ανάβρας 30
2. Α.Σ Βορειοηπειρωτών ο Πύρρος 28
3. Αναγέννηση Πυργετού 2016 25
4. Αναγέννηση Πουρναρίου 20
5. Σ.Σ. Ραψάνης 18
6. Άρης Κουλουρίου 17
7. Χείμαρρος Μαρμαρίνης 17
8. Πελασγιώτιδα Λάρισας 12
9. Θερμαϊκός Στομίου 12
10. Αστήρ Ν. Περιβολίου 10
11. Ολυμπιακός Χειμαδίου 9
12. Κεραυνός Παραποτάμου 8
13. Δόξα Ομορφοχωρίου 8
14. Δάφνη Γλαύκης 1*
* Η Δάφνη Γλαύκης έχει ξεκινήσει το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς