Θρίαμβος για Αμυγδαλέα που ανεβαίνει...

Μια πολύ μεγάλη νίκη με σκορ 3-2 πέτυχε σήμερα (23/12) ο Αετός Αμυγδαλέας καθώς επικράτησε με 3-2 στην Αγιά του Δωτιέα για την 14η αγωνιστική της Α' ΕΠΣΛ DeTox.

Η ομάδα του Δημήτρη Καπετανόπουλου είχε σε μεγάλη μέρα τον Γιώργο Καρβούνη που σκόραρε δυο τέρματα και ουσιαστικά είχε καθαρίσει από το ημίχρονο την υπόθεση νίκη που σφραγίστηκε στην επανάληψη με ένα ακόμα τέρμα πριν μειώσει ο Δωτιέας στο τελικό 2-3.

Ο Γιώργος Καρβούνης λοιπόν με πλασέ έκανε το 1-0 στο 15' και με την συμπλήρωση του ημιώρου ο ίδιος παίκτης επίσης με πλασέ πέτυχε το 0-2. Στην επανάληψη ο Κλιούρας ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0-3, σκοράροντας με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή, με την Αγιά να μειώνει στο 65' σε 1-3 και στο 90' σε 2-3.

Αετός Αμυγδαλέας (Δημήτρης Καπετανόπουλος): Κωνσταντίνου, Ντιντής, Πολύζος, Κορλός, Ευαγγελούλης (70' λ.τ. Μούτσιος), Αντωνόπουλος, Χατζηιωαννίδης, Καρβούνης, Κλούρας, Ανδριανόπουλος (90' Γκαραβέλης), Δημητρέλης (80' Σάρα).