Βαθμολογία

Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής της Α' ΕΠΣΛ DeTox

Αγωνιστική δραστηριότητα είχαμε σήμερα προπαραμονές Χριστουγέννων στο πρωτάθλημα της Α' ΕΠΣΛ DeTox με την διεξαγωγή της 14ης αγωνιστικής, προτελευταίας για τον πρώτο γύρο.

Μια αγωνιστική στην οποία ο πρωτοπόρος Ηρακλής Λάρισας έφτασε σε ακόμα μια νίκη, αυτή τη φορά κόντρα στην Δήμητρα Γιάννουλης με 2-0 και με 31 βαθμούς παραμένει στην πρώτη θέση. Στην δεύτερη θέση σκαρφάλωσε ο Οικονόμος Τσαριτσάνης που συνέχισε το εντυπωσιακό εντός έδρας σερί του επικρατώντας με 1-0 της Δόξας Αργυροπουλίου την οποία προσπέρασε έχοντας 27 έναντι 26.

Ισόβαθμος της Δόξας είναι ο Σμόλικας Φαλάνης που νίκησε με 3-2 τον Δαμασιακό εκτός έδρας, ενώ στην ουρά σημαντικές νίκες για Φαλανιακό 1-0 τον ΠΟ Ελασσόνας και την Δόξα Βλαχογιαννίου που νίκησε με το ίδιο σκορ την Αστραπή Νέας Πολιτείας. Τέλος στη μοναδική ισοπαλία, Τύρναβος και Συκούριο μοιράστηκαν από ένα βαθμό στο τελικό 1-1.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων της 14ης αγωνιστικής της Α' ΕΠΣΛ DeTox:

Οικονόμος Τσαριτσάνης - Δόξα Αργυροπουλίου 1-0

Δαμασιακός - Σμόλικας Φαλάνης 1-2

Ηρακλής Λάρισας - Δήμητρα Γιάννουλης 2-0

Δόξα Βλαχογιαννίου - Αστραπή Ν. Πολιτείας 1-0

Λάρισα 2012 - ΑΕ Βουναίνων 1-0

Δωτιέας Αγιάς - Αετός Αμυγδαλέας 2-3

Φαλανιακός - ΠΟ Ελασσόνας 1-0

Τύρναβος 2005 - Κίσσαβος Συκουρίου 1-1

Βαθμολογία:

1. Ηρακλής Λάρισας 31

2. Οικονόμος Τσαριτσάνης 27*

3. Δόξα Αργυροπουλίου 26*

4. Σμόλικας Φαλάνης 26

5. ΠΟ Ελασσόνας 23*

6. Αετός Αμυγδαλέας 23*

7. Δαμασιακός 22

8. Κίσσαβος Συκουρίου 22

9. Δωτιέας Αγιάς 21

10. Λάρισα 2012 19

11. Δήμητρα Γιάννουλης 17*

12. Δόξα Βλαχογιαννίου 13

13. Τύρναβος 2005 12

14. Φαλανιακός 11

15. Βούναινα 9

16. Αστραπή Νέας Πολιτείας 4*

* Οι ομάδες με αστερίσκο έχουν έναν αγώνα λιγότερο

11η αγωνιστική (εξ αναβολής)

Σάββατο 30 Δεκεμβρίου

15:00

Αστραπή Ν. Πολιτείας - Δήμητρα Γιάννουλης

Αετός Αμυγδαλέας - Δόξα Αργυροπουλίου

ΠΟ Ελασσόνας - Οικονόμος Τσαριτσάνης

15η αγωνιστική

Κυριακή 7 Ιανουαρίου 2018

15:00

Οικονόμος Τσαριτσάνης - Δαμασιακός

Δόξα Αργυροπουλίου - Ηρακλής Λάρισας

Σμόλικας Φαλάνης - Δόξα Βλαχογιαννίου

Δήμητρα Γιάννουλης - Λάρισα 2012

Αστραπή Ν. Πολιτείας - Δωτιέας Αγιάς

ΑΕ Βουναίνων - Φαλανιακός

Αετός Αμυγδαλέας - Τύρναβος 2005

Κίσσαβος Συκουρίου - ΠΟ Ελασσόνας