«Καθάρισε» τον ΟΦΗ ο Πανιώνιος!

Ένα εκρηκτικό δίλεπτο στο δεύτερο ημίχρονο ήταν αρκετό για τον Πανιώνιο ώστε να «λυγίσει» την αντίσταση του αξιόμαχου ΟΦΗ και να πάρει μεγάλο προβάδισμα (2-0) για την πρόκριση στους «8» του Κυπέλλου!

Οι Νεοσμυρνιώτες με δύο γκολ σε ισάριθμα λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο «καθάρισαν» τον ΟΦΗ (2-0) και πήραν μεγάλο προβάδισμα για την πρόκρισή τους στους «8» της διοργάνωσης. Ο Γεσίλ στο 77’ με σουτ μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ για να έρθει ένα λεπτό μετά ο Χατζισαφί να νικήσει τον Δερμιτζάκη και να διαμορφώσει το τελικό σκορ.

Πανιώνιος (Γρηγορίου): Μπαντής, Βλάχος (66' Παπαγεωργίου), Μπανανά, Γκιοατά, Κόρμπος, Σιώπης (59' Γεσίλ), Μασούρας, Σαββίδης (71' Σαραμαντάς), Λάμπρου, Ντουρμισάι.

ΟΦΗ (Παπαδόπουλος): Δερμιτζάκης, Κομεσίδης, Ρούσσος, Ποτουρίδης, Μπολάκης, Παπατόλιος (66' Πορτουλίδης), Παπαστεριανός, Νάστος (89' Φαζός), Μάνος, Κουτσιανικούλης (89' Πλευράκης), Ογκμπόε.