Καλοχώρι ανατροπής, 2-1 την Μελία

Πολύ σημαντική νίκη στη μάχη της παραμονής στην Α1 ΕΠΣΛ πέτυχε σήμερα (17/12) η Αναγέννηση Καλοχωρίου με σκορ 2-1 απέναντι στην Ένωση Μελίας στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής.

Η ομάδα του Απόστολου Έξαρχου παρότι βρέθηκε να χάνει με τέρμα στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου, βρήκε τα ψυχικά αποθέματα στην επανάληψη να φέρει τούμπα το ματς και να φτάσει στη νίκη με 2-1.

Η Μελία προηγήθηκε 0-1 με την συμπλήρωση 45 λεπτών, με τον Λύταινα να κάνει στο 60' το 1-1 και τον Μάρκου με ένα πολύ ωραίο σουτ στη κίνηση να πετυχαίνει το 2-1 στο 78' που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Αναγέννηση Καλοχωρίου (Απόστολος Έξαρχος): Αλί, Τσατσαράλας, Δεσπόπουλος, Κούντουρας, Νούκος Γ., Νούκος Κ., Τσιρώνης Γ., Μάρκου Β., Παράφωρος (46' Βουλάγγας), Λίταινας, Μήλιος (65' Τσιρώνης Α.).