Πήρε μπροστά η «Πέλα»

Η Πελασγιώτιδα πέρασε από την δύσκολη έδρα στο Χειμάδι κερδίζοντας με σκορ 0-2 και είχε και τρία δοκάρια. Στο πρώτο ημίχρονο το ματς ήταν μοιρασμένο, στο 5’ δοκάρι οριζόντιο είχαν οι γηπεδούχοι, στο 40’ ο Μότσης βρέθηκε τετ α τετ, έκανε το πλασέ, η μπάλα πήγε στο οριζόντιο δοκάρι και πήγε έξω.

Στο 70’ οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο και τρία λεπτά αργότερα ο Ποτός βγήκε από πλάγια δεξιά, πλάσαρε στην απέναντι γωνία για το 0-1. Στο 75’ ο ίδιος παίκτης είχε χαμένο τετ α τετ, στο 80’ όμως ο νεαρός Ποτός που ήταν εξαιρετικός στο ματς και με ωραίο πλασέ έκανε το 0-2. Στο 85’ το σουτ του Γελαλή κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι και τελευταία καλή στιγμή για την «Πέλα» ήταν στο 90’ όταν το σουτ από πλάγια έκανε ο Γκαραβέλης Θ. και η μπάλα χτύπησε στο κάθετο δοκάρι.

Πελασγιώτιδα (Ηλίας Αράπης): Τζήμας, Γκαραβέλας, Τέλιος, Αγγελακόπουλος, Γκόγκος, Κατράνας, Λαζαρίδης (75’ Γκότζος), Μότσης (48’ λ.τ. Γελαλής), Ποτός, Δαμασιώτης (85’ Γκαραβέλης Θ.), Τζήμουλας (70’ Γκοργκόλης).