Ακόμα μια νίκη το Μακρυχώρι, 2-1 τους Αγίους Αναργύρους

Ακόμα μια νίκη πέτυχε σήμερα (9/12) ο Αετός Μακρυχωρίου που νίκησε με 2-1 τον Ατρόμητο Αγίων Αναργύρων για την 12η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΛ.

Η ομάδα του Δημήτρη Τσέτσιλα ήταν ανώτερη καθόλη την διάρκεια της αναμέτρησης και σκοράροντας από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο έφτασε στη νίκη και τους 31 βαθμούς.

Τρία λεπτά μετά το ημίωρο το Μακρυχώρι άνοιξε το σκορ όταν ο Καλούσης πάσαρε στον Τσαντούλη ο οποίος αφού πέρασε 2-3 παίκτες των φιλοξενούμενων πλάσαρε τον Παυλόπουλο για το 1-0. Το 2-0 πέτυχε στο 70' ο Φουσίκας όταν βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Παυλόπουλο τον οποίο πλάσαρε για να κάνει δυο τα τέρματα της ομάδας του. Το μόνο που κατάφερε ο Ατρόμητος ήταν να μειώσει στο 84' στο τελικό 2-1.

Αετός Μακρυχωρίου (Δημήτρης Τσέτσιλας): Γκικούδης, Δάσσιος, Τσιαπλές, Τίκος, Καπετάνης, Αλμυρούλης, Μπάρδας (70' Τζίκα Ι.), Τσαντούλης, Πάσσιος (88' Τζίκα Ν.), Φουσίκας (90' Στογιάννης), Καλούσης (83' Μητσογιάννης).