Μεγάλη νίκη για την κ-17, 1-0 τον Παναιτωλικό

Μεγάλη νίκη με σκορ 1-0 πέτυχε σήμερα (18/11) το πρωί στο γήπεδο του Μακρυχωρίου η κ-17 της ΑΕΛ κόντρα στην αντίστοιχη του Παναιτωλικού για την 10η αγωνιστική του αντίστοιχου πρωταθλήματος υποδομών.

Ένα παιχνίδι στο οποίο η ομάδα του Ζήση Ζιάγκα, ήταν καλύτερη του Παναιτωλικού με εξαίρεση τα πρώτα είκοσι λεπτά της αναμέτρησης στα οποία οι Αγρινιώτες ήταν καλύτεροι, φτάνοντας στη νίκη χάρις σε τέρμα του Τσουμάνη.

Ύστερα από ένα πρώτο ημίχρονο το οποίο έληξε 0-0 στην επανάληψη οι «βυσσινί» έφτασαν στο 59' στο 1-0 όταν ο Μαλάκος εκτέλεσε κόρνερ, ο Φουρκιώτης πήρε την κεφαλιά με τον τερματοφύλακα να αποκρούει, όμως ο Τσουμάνης πήρε το ριμπάουντ και με κοντινό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Το τέρμα αυτό ήταν που έκρινε και την αναμέτρηση.

ΑΕΛ (Ζήσης Ζιάγκας): Σουλούκος, Μαλούσι (46' Τσουμάνης), Μαλάκος, Τέλλιος, Φουρκιώτης, Παπακωνσταντίνου, Μπουζούκης (88' Μαγιάκος), Καμπέρης, Πετάνι (75' Μιλτιάδης), Πινακάς (84' Σταύρος), Δημόπουλος (62' Έξαρχος).

Παναιτωλικός (Δημήτρης Θεοδοσίου): Αρμύρας, Θεοτοκάτος (77' Καρατσώλης), Φραγκούλης (88' Καταρέλος), Παναγιωτίδης, Μελιάδης, Σκιαδάς, Ευθυμίου (81' Ντόκας), Λιαβάς, Πανταζής, Σκόνδρας (67' Νταλιάνης), Ράπτης (46' Ντούλιας).

Μετά την λήξη της αναμέτρησης ο προπονητής της κ-17 κ.Ζιάγκας δήλωσε στο athleticlarissa.gr τα εξής:

«Νομίζω ότι δεν μπήκαμε καλά στο πρώτο εικοσάλεπτο της αναμέτρησης ο Παναιτωλικός ήταν καλύτερος, όμως στην υπόλοιπη διάρκεια του αγώνα και μέχρι το 90 ήμασταν πολύ καλοί. Ανταποκριθήκαμε πλήρως στις απαιτήσεις της αναμέτρησης και στον δύσκολο αγωνιστικό χώρο απέναντι σε έναν πολύ καλό αντίπαλο, μια πολύ καλή ομάδα, οργανωμένη με εγκαταστάσεις και που κάνουν πολύ καλή δουλειά. Δεν κινδυνεύσαμε σχεδόν καθόλου και είχαμε τις ευκαιρίες να πετύχουμε ακόμα ένα γκολ μετά από οργανωμένες επιθέσεις που κάναμε. Είμαστε ευχαριστημένοι από τα παιδιά και την πρόοδο που έχουν δείξει και μέσα από την πρόοδο έρχονται και τα αποτελέσματα».