Τριάρα και πρώτη νίκη για την γυναικεία ομάδα της ΑΕΛ

Εντυπωσιακή εμφάνιση και μεγάλη νίκη για την γυναικεία ομάδα της ΑΕΛ η οποία νίκησε σήμερα (12/11) το μεσημέρι στο Αλκαζάρ την αντίστοιχη ομάδα του ΟΦΗ με 3-0 για την 3η αγωνιστική.

Η ομάδα του Νίκου Γκαλίτσιου ήταν χάρμα ιδέσθαι και από το ημίχρονο είχε καθαρίσει την αναμέτρηση όταν και προηγήθηκε με 3-0 μην αφήνοντας κανένα περιθώριο στις παίκτριες της κρητικής ομάδας.

Η Μαρία Χριστοφορίδη στο 13' ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ με την Γιόβανα Σρεντένοβιτς να κάνει στο 38' το 2-0, ενώ το τελικό 3-0 πέτυχε η Ιβάνα Ζντράβκοβιτς τρία λεπτά πριν την λήξη του ημιχρόνου.

Διαιτησία: Γκαραγκάνης (Μηνούδης, Σαλτσίδης)

ΑΕΛ (Νίκος Γκαλίτσιος): Βλασιάδου, Αρκουλή, Γαγάρα, Σωτηριάδη, Μιχαλόπουλος, Τσούκα, Ζνράβκοβιτς (46′ Ακριβούλη), Λόγου (89′ Σκοτεινιώτη), Σακελλάρη, Σρετενοβιτς (77′ Σπυροπούλου), Χριστοφορίδη (88′ Μπελμέζα).