Εκκωφαντική νίκη για τον Οικονόμο Τσαριτσάνης!

Εντυπωσιακή νίκη σημείωσε ο Οικονόμος Τσαριτσάνης κερδίζοντας εντός έδρας τον Ηρακλή Λάρισας με το ευρύ σκορ 5-2. Οι γηπεδούχοι μετά τις προσθήκες που έκαναν παρουσιάστηκαν ακόμα καλύτεροι με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Σωτήρη Χάμο που έκανε το καλύτερο φετινό του παιχνίδι, τα μέγιστα όμως βοήθησε και ο Γκαμπέτας της Τσαριτσάνης.

Μετά την μείωση του 2-1 από τον Ηρακλή, ασκήθηκε πίεση από τους φιλοξενούμενους, χωρίς όμως να απειλήσουν πραγματικά τον Οικονόμο και με την αρχή του δευτέρου ημιχρόνου, κατά κράτος ήταν ανώτεροι οι γηπεδούχοι και δίκαια έφτασαν στη νίκη.

6’ Μετά από προσπάθεια του Γκαμπέτα, η μπάλα αρχικά κοντράρει σε αμυντικούς και στη συνέχεια στρώνεται στον Χάμο που με σουτ μέσα από την περιοχή θα στείλει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.
Δοκάρι για τον Οικονόμο σε σουτ του Χάμου.
12’ Με ωραία κίνηση ο Γκαμπέτας θα μπει στην περιοχή και με σουτ θα κάνει το 2-0.
13’ Ο Φώτος θα βρεθεί τετ-α-τετ με το Νούσια με τον τερματοφύλακα της Τσαριτσάνης να αποκρούει σωτήρια.
17’ Με διπλή προσπάθεια ο Φώτος θα νικήσει το Νούσια μειώνοντας σε 2-1.
28’ Σουτ του Χάμου μετά από πάσα του Γκαμπέτα πέρασε λίγο άουτ.
50’ Πέναλτι για τον Οικονόμο που κέρδισε ο Γκαμπέτας από το Μόσχο. Το εκτέλεσε εύστοχα ο Χάμος για το 3-1.
55’ Ο Φώτος θα βρεθεί τετ-α-τετ με το Νούσια με τον τερματοφύλακα της Τσαριτσάνης να μπλοκάρει σωτήρια.
68’ Ο Σακοράφας θα πάρει το ριμπάουντ μετά από έξοδο του Αναστασίου, και με θα στείλει τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα για το 4-1 του Οικονόμου.
71’ Σουτ του Σακοράφα Β. αποκρούει σε κόρνερ ο Αναστασίου.
71’ Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Πούτα ο Χάμος θα πετύχει χατ-τρικ σημειώνοντας το 5-1.
75’ Κεφαλιά πάσα του Φώτο στον Ζαφιρείου, σουτ του τελευταίου από κοντά μειώνει σε 5-2.

Οικονόμος Τσαριτσάνης (Κώστας Κατσάρας): Νούσιας, Καραίσκος, Πούτας, Κολιός (78’ Ζηρδέλης), Κουμπούρας, Σαπάκος, Χάμος, Μιφτάρι, Γκαμπέτας (87’ Ντούφας), Καραλούλης (72’ Παλιγιάννης) , Δραχαλίβας (62’ Σακοράφας).

Ηρακλής Λάρισας (Γιάννης Τσακμακίδης): Αναστασίου, Πατσής (88’ Βασιλειάδης), Φορτομάρης (73’Παπαμάνος), Νάστας, Μόσχος, Παπαγιαννούλης (76’ Ψωμολιάς), Γιανακόπουλος, Κοντοθανάσης, Γκιουρσάνης(73’ Σπανός), Ζαφειρίου, Φώτος.

Ρεπορτάζ: Νίκος Μίχος
Φωτό: radioelassona.gr