Πελασγιώτιδα – Νέο Περιβόλι 2-3 (PICS)

Πέντε γκολ σημειώθηκαν στο «Γ. Μητσιμπόνας» την Κυριακή (22/10), όπου το Νέο Περιβόλι επικράτησε με σκορ 2-3 της Πελασγιώτιδας για την Β’ ΕΠΣΛ.

Η «Πέλα» ήταν εκείνη που σε όλο το πρώτο μέρος είχε την υπεροχή και το γκολ. Στο 10’ ωραία σέντρα του Μπατζιανούλη, ο Μότσης από κοντά έχασε την ευκαιρία να πετύχει τέρμα. Στο 38’ καλό σουτ του Ζυγογιάννη η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Στο 40’ όμως η μπάλα του έκανε το χατίρι, αφού πήγε στο γάμα της εστίας για το 1-0.

Στην επανάληψη όμως στο 48’ ο Λινταίρης με πλασέ έφερε το ματς στα ίσα (1-1). Στο 55’ με ψηλοκρεμαστό σουτ ο ίδιος παίκτης έκανε το 1-2. Στο 60’ ο Τζέκας έκανε τη σέντρα και ο Λινταίρης το χατ τρικ και το 1-3. Από εκεί και πέρα αρκετές χαμένες ευκαιρίες για την Πέλα, στο 70’ έκανε το σουτ ο Μαροσούλης, απέκρουσε ο Μπαλούλης, στο 75’ ο Μπατζιανούλης έκανε το σουτ η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ. Πέντε λεπτά πριν το τέλος ο Γελαλής έβγαλε την κάθετη πάσα και ο Κατράνας το τελικό 2-3.

Πελασγιώτιδα (Βασίλης Δραγατσίκης): Πράπας, Αγγελακόπουλος, Τεμπέλης (65’ Γκόγκος), Γκαραβέλας, Χαραλάμπους, Κατράνας, Γελαλής, Δαμασιώτης (60’ Μαροσούλης), Μπατζιανούλης, Μότσης (70’ Λαζαρίδης), Ζυγογιάννης.

Νέο Περιβόλι (Γιάννης Τσιάρας): Μπαλούλης, Αργύρης Κ.Γ., Διάλλας, Μάλτζαρης, Μπαλαντζάρας, Νασιούλας, Λινταίρης, Ακριβοσούλης (80’ Σταμάτης), Παπανικολάου (46’ Αργύρης), Παπακρίβος (87’ Αγγελίδης), Τζέκας.

Διαιτητική τριπλέτα: Παλαμίδας, Δημακόπουλος, Νάτσης.