Βαθμολογία

Τα αποτελέσματα της Κυριακής (22/10) στην Β' ΕΠΣΛ

Αγώνες για την 4η αγωνιστική του 1ου και 3ου ομίλου στην Β' ΕΠΣΛ είχαμε σήμερα (22/10) εκεί που στον 1ο όμιλο το ντέρμπι ανάμεσα στον Προμηθέα και τον Ιπποκράτη ολοκληρώθηκε ισόπαλο με σκορ 1-1 με τις δυο ομάδες πάντως να παραμένουν στην πρώτη θέση. Στον 3ο όμιλο ο Πύρρος με τη νίκη του 2-0 στο Χειμάδι είναι πλέον μόνος πρώτος μετά την εντός έδρας ισοπαλία (2-2) του Άρη Κουλουρίου με το Πουρνάρι.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β' ΕΠΣΛ:

1ος όμιλος

Προμηθέας ΑΕ Λάρισας - Ιπποκράτης 1-1

Δόξα Ραχούλας - Αναγέννηση Φαρσάλων 3-5

Παναγροτικός Νίκαιας - Ατρόμητος Βαμβακούς 4-0

Δόξα Υπέρειας - Αναγέννηση Ζαππείου 0-2

Α.Ε.Σ. Χαραυγή - Ανθούπολη 0-1

Ακαδημία Αχιλλέως - Α.Ε.Μάνδρας 2016 1-5

Άρης Διλόφου - Ναρθάκι 3-1

Βαθμολογία:

1. Ιπποκράτης 10

2. Προμηθέας Αε Λάρισας 10

3. Δόξα Υπέρειας 9

4. Παναγροτικός Νίκαιας 8

5. Αναγέννηση Φαρσάλων 7

6. Άρης Διλόφου 7

7. ΑΕ Μάνδρας 2016 6

8. Αναγέννηση Ζαππείου 6

9. Ναρθάκι 6

10. Ανθούπολη 5

11. Δόξα Ραχούλας 3

12. Ατρόμητος Βαμβακούς 3

13. Ακαδημία Αχιλλέως 0

14. ΑΕΣ Χαραυγή 0

5η αγωνιστική

Σάββατο 4 Νοεμβρίου

15:00

Προμηθέας ΑΕ Λάρισας - Δόξα Ραχούλας

Ιπποκράτης - Παναγροτικός Νίκαιας

Αναγέννηση Φαρσάλων - Δόξα Υπέρειας

Ατρόμητος Βαμβακούς - Α.Ε.Σ. Χαραυγή

Αναγέννηση Ζαππείου - Ακαδημία Αχιλλέως

Ανθούπολη - Άρης Διλόφου

ΑΟ Ναρθακίου - Α.Ε. Μάνδρας 2016

3ος όμιλος

Σ.Σ. Ραψάνης - Δόξα Ομορφοχωρίου 3-1

Θερμαϊκός Στομίου - Κεραυνός Παραποτάμου 2-1

Δάφνη Γλαύκης - Προοδευτική Ανάβρας 0-4

Ολυμπιακός Χειμαδίου - Α.Σ. Βορειοηπειρωτών "Ο Πύρρος" 0-2

Άρης Κουλουρίου - Αναγέννηση Πουρναρίου 2-2

Χείμαρρος Μαρμαρίνης - Αναγέννηση Πυργετού 2016 1-0

Πελασγιώτις Λάρισας - Αστήρ Ν. Περιβολίου 2-3

Βαθμολογία:

1. Α.Σ Βορειοηπειρωτών ο Πύρρος 12

2. Άρης Κουλουρίου 10

3. Προοδευτική Ανάβρας 9

4. Αναγέννηση Πουρναρίου 7

5. Αναγέννηση Πυργετού 2016 7

6. Σ.Σ. Ραψάνης 7

7. Αστήρ Ν. Περιβολίου 7

8. Θερμαϊκός Στομίου 5

9. Χείμαρρος Μαρμαρίνης 5

10. Πελασγιώτις Λάρισας 4

11. Ολυμπιακός Χειμαδίου 3

12. Κεραυνός Παραποτάμου 3

13. Δόξα Ομορφοχωρίου 0

14. Δάφνη Γλαύκης -6*

* Η Δάφνη Γλαύκης έχει ξεκινήσει το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς

5η αγωνιστική

Κυριακή 5 Νοεμβρίου

15:00

Σ.Σ. Ραψάνης - Θερμαϊκός Στομίου

Δόξα Ομορφοχωρίου - Δάφνη Γλαύκης

Κεραυνός Παραποτάμου - Ολυμπιακός Χειμαδίου

Προοδευτική Ανάβρας - Άρης Κουλουρίου

Α.Σ. Βορειοηπειρωτών "Ο Πύρρος" - Χείμαρρος Μαρμαρίνης

Αναγέννηση Πουρναρίου - Πελασγιώτις Λάρισας

Αστήρ Ν. Περιβολίου - Αναγέννηση Πυργετού 2016