Βαθμολογία

Ντέρμπι στον 1ο όμιλο, ενδιαφέρον σε 2ο και 3ο

Συνεχίζεται το προσεχές Σαββατοκύριακο 21 και 22 Οκτωβρίου το πρωτάθλημα της Β' ΕΠΣΛ με την διεξαγωγή της 4ης αγωνιστικής στους τρεις ομίλους της κατηγορίας.

Από το πρόγραμμα ξεχωρίζει το ντέρμπι του 1ου ομίλου ανάμεσα στον Προμηθέα και τον Ιπποκράτη, δυο ομάδες που έχουν ξεκινήσει με το απόλυτο των νικών, όμως από αυτή την αγωνιστική η μία από τις δυο θα χάσει βαθμούς, ή και οι δυο αν το παιχνίδι ολοκληρωθεί στην ισοπαλία. Εντός έδρας με την Αναγέννηση Ζαππείου αγωνίζεται η έτερη ομάδα με το απόλυτο η Δόξα Υπέρειας.

Στον 2ο όμιλο η μοναδική ομάδα που έχει μόνο νίκες και εννιά βαθμούς ο ΠΑΟΛ Αβέρωφ αγωνίζεται εντός έδρας με την Ελπίς Μεσοχωρίου που έχει έξι, ενώ εκτός έδρας αγωνίζονται Δόξα Βαλανίδας και ΑΟ Συκέας, που έχουν επτά βαθμούς έκαστος, με αντιπάλους τους Πανιώνιο Νέας Σμύρνης και Αναγέννηση Ευαγγελισμού αντίστοιχα.

Τέλος στον 3ο όμιλο από τις δυο ομάδες που προπορεύονται με το απόλυτο των τριών νικών η μία αγωνίζεται εντός έδρας και η άλλη εκτός. Εκτός έδρας αγωνίζεται ο ΑΣ Βορειοηπειρωτών ο Πύρρος με αντίπαλο τον Ολυμπιακό Χειμαδίου που έχει τρεις βαθμούς, ενώ εντός έδρας παιχνίδι έχει ο Άρης Κουλουρίου που υποδέχεται την Αναγέννηση Πουρναρίου η οποία έχει έξι βαθμούς.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αναμετρήσεων της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β' ΕΠΣΛ:

1ος όμιλος

Κυριακή 22 Οκτωβρίου

16:00

Προμηθέας ΑΕ Λάρισας - Ιπποκράτης

Δόξα Ραχούλας - Αναγέννηση Φαρσάλων

Παναγροτικός Νίκαιας - Ατρόμητος Βαμβακούς

Δόξα Υπέρειας - Αναγέννηση Ζαππείου

Α.Ε.Σ. Χαραυγή - Ανθούπολη

Ακαδημία Αχιλλέως - Α.Ε.Μάνδρας 2016

Άρης Διλόφου - Ναρθάκι

και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:

1. Δόξα Υπέρειας 9

2. Ιπποκράτης 9

3. Προμηθέας Αε Λάρισας 9

4. Ναρθάκι 6

5. Παναγροτικός Νίκαιας 5

6. Αναγέννηση Φαρσάλων 4

7. Άρης Διλόφου 4

8. Δόξα Ραχούλας 3

9. Ατρόμητος Βαμβακούς 3

10. ΑΕ Μάνδρας 2016 3

11. Αναγέννηση Ζαππείου 3

12. Ανθούπολη 2

13. Ακαδημία Αχιλλέως 0

14. ΑΕΣ Χαραυγή 0

2ος όμιλος

Σάββατο 21 Οκτωβρίου

16:00

Πανιώνιος Νέας Σμύρνης - Δόξα Βαλανίδας

Όλυμπος Καρυάς - Κεραυνός Δένδρων

Κεραυνός Δρυμού - Ηρακλής Πλατανουλίων

Αναγέννηση Ευαγγελισμού - ΑΟ Συκέας

Ροδιακός - Τοξότης Λάρισας

Δολιχιακός - Λαρισαϊκός

ΠΑΟΛ Αβέρωφ - Ελπίς Μεσοχωρίου

και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:

1. Αβέρωφ Λάρισας 9

2. Δόξα Βαλανίδας 7

3. ΑΟ Συκέας 7

4. Δολιχιακός 6

5. Ελπίς Μεσοχωρίου 6

6. Λαρισαϊκός 6

7. Κεραυνός Δρυμού 6

8. Κεραυνός Δένδρων 3

9. Ροδιακός 3

10. Πανιώνιος Νέας Σμύρνης 3

11. Ηρακλής Πλατανουλίων 3

12. Τοξότης Λάρισας 3

13. Αναγέννηση Ευαγγελισμού 0

14. Όλυμπος Καρυάς 0

3ος όμιλος

Κυριακή 22 Οκτωβρίου

16:00

Σ.Σ. Ραψάνης - Δόξα Ομορφοχωρίου

Θερμαϊκός Στομίου - Κεραυνός Παραποτάμου

Δάφνη Γλαύκης - Προοδευτική Ανάβρας

Ολυμπιακός Χειμαδίου - Α.Σ. Βορειοηπειρωτών "Ο Πύρρος"

Άρης Κουλουρίου - Αναγέννηση Πουρναρίου

Χείμαρρος Μαρμαρίνης - Αναγέννηση Πυργετού 2016

Πελασγιώτις Λάρισας - Αστήρ Ν. Περιβολίου

και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:

1. Α.Σ Βορειοηπειρωτών ο Πύρρος 9

2. Άρης Κουλουρίου 9

3. Αναγέννηση Πυργετού 2016 7

4. Αναγέννηση Πουρναρίου 6

5. Προοδευτική Ανάβρας 6

6. Σ.Σ. Ραψάνης 4

7. Πελασγιώτις Λάρισας 4

8. Αστήρ Ν. Περιβολίου 4

9. Ολυμπιακός Χειμαδίου 3

10. Κεραυνός Παραποτάμου 3

11. Θερμαικός Στομίου 2

12. Χείμαρρος Μαρμαρίνης 2

13. Δόξα Ομορφοχωρίου 0

14. Δάφνη Γλαύκης -6