«Άλωσε» το βοηθητικό της Γιάννουλης ο Κεραυνός Δρυμού (PICS)

Μία μεγάλη σε έκταση νίκη σημείωσε την Κυριακή (15/10) ο Κεραυνός Δρυμού, κερδίζοντας με σκορ 2-4 τον Τοξότη για το πρωτάθλημα της Β’ ΕΠΣΛ. Η αναμέτρηση διεξήχθη στο βοηθητικό της Γιάννουλης.

Το πρώτο ημίχρονο τα είχε όλα. Τρία γκολ, πολλές φάσεις για τον Δρυμό και ανατροπή. Στο 2’ η πάσα βγήκε από το κέντρο για τον Τοξότη και ο Μπουρουτζίκας με άπιαστο σουτ έκανε το 1-0. Στη συνέχεια όμως ο Δρυμός ήταν εκείνος που πήρε τα ηνία και έχασε τα… άχαστα! Στο 10’ πολύ καλό σουτ του Ζιώγα Θ. έβγαλε σε κόρνερ ο έμπειρος Ράϊδος. Στο 20’ ο ίδιος παίκτης έκανε το μακρινό σουτ η μπάλα άουτ. Στο 21’ ο ίδιος ξανά βρέθηκε τετ α τετ έκανε το σουτ, η μπάλα πάνω στο Ράϊδο.

Στο 27’ ο Κίτσιος ξέφυγε στην αντεπίθεση, έκανε το σουτ σε κενή εστία η μπάλα άουτ. Ο Ράϊδος ήταν εκείνος που κρατούσε την εστία του ανέπαφη. Στο 32’ το σουτ του Θώμου έβγαλε σε κόρνερ. Στο 33’ το κόρνερ εκτέλεσε ο Γκαντούνας Γ., την κεφαλιά ο Θώμος σε νέο κόρνερ ο Ράϊδος. Έντεκα λεπτά πριν το τέλος του πρώτου μέρους το κόρνερ εκτέλεσε ο Ζιώγας Θ., την κεφαλιά ο Μπούτλας για να φέρει το ματς στα ίσα (1-1). Στο 42’ το κόρνερ εκτέλεσε ο Ζιώγας Θ., αναταραχή στην περιοχή, έδιωξε προσωρινά ο Ράϊδος, το ριμπάουντ πήρε ο Μίχης και με ένα όμορφο ψηλοκρεμαστό σουτ έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στα δίχτυα για το 1-2.

Στο 50’ ο Θώμος με κοντινό πλασέ το 1-3 για τον Δρυμό. Στη συνέχεια από σέντρα του Μίχη, ο Μπούτλας έκανε το 1-4, για να μειώσει απλά ο Τοξότης για το τελικό 2-4, όταν έβγαλε τη σέντρα ο Τσιμπώλης και ο Νταναβάρας με κεφαλιά πέτυχε το γκολ. Πέντε λεπτά πριν το τέλος ο Νταναβάρας για τον Τοξότη έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

*Γιορτινή ήταν η ατμόσφαιρα στο γήπεδο, αφού αρκετοί φίλοι του Δρυμού βρέθηκαν στο γήπεδο και στο τέλος πανηγύρισαν μια μεγάλη νίκη.

*Από την διοίκηση του Δρυμού, στο γήπεδο βρέθηκε ο πρόεδρος κ. Βασίλης Μπανταβής, ο αντιπρόεδρος κ. Χρήστος Τσακνάκης, ο γενικός αρχηγός κ. Κώστας Δρυστέλας και ο ταμίας κ. Γιώργος Αρσένης.

Τοξότης (Χρήστος Γκάτας): Ράϊδος, Κίτσιος Χ., Τσιμπόλης, Γκουσγκούνης (67’ Τσίτσαβος), Τάκε, Σαπουνάς (78’ Θεοδώρου), Κίτσιος (46’ Τσαλαβός), Παπαδημητρίου, Μπουρουτζίκας, Φραγκογκούλας (46’ Γιαννακός).

Κεραυνός Δρυμού (Φάνης Τσέλιος): Πουρνάρας, Μίχης, Σινάνι, Γκαντούνας Β., Κουτσογιάννης, Μπούτλας, Γαλανός (55’ Μενσούρ), Ζιώγας Θ. (64’ Παναγιώτου), Θώμος (68’ Μπέλτσιος), Γκαντούνας Γ., Καραποστόλης (79’ Τσανάκας).

Διαιτητική τριπλέτα: Νατσιούλας, Δεδικούσης, Καραμπούλας.