«Αέρας» ο Πανιώνιος!!!

Εύκολη νίκη σημείωσε ο Πανιώνιος Νέας Σμύρνης, επικρατώντας με σκορ 0-2 μέσα στα Πλατανούλια για το πρωτάθλημα της Β’ ΕΠΣΛ. Στο 15’ ο Σκέντζας Σ. έκανε το σουτ απέκρουσε ο τερματοφύλακας, στο 25’ ύστερα από πάσα του Παϊτέρη, ο Ιορδανίδης έκανε το σουτ και η μπάλα πέρασε σύριζα από το κάθετο δοκάρι. Δέκα λεπτά μετά την παράλληλα σέντρα έκανε ο Σέντζας, ο Ιορδανίδης δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Πέντε λεπτά πριν το τέλος του πρώτου μέρους ο Παϊτέρης εκτέλεσε το φάουλ, η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Στο 60’ ο Κίτσας εκτέλεσε το φάουλ, η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Ιορδανίδης έκανε το 0-1 για τον Πανιώνιο και στο 75’ ύστερα από παράλληλα σέντρα του Παϊτέρη, ο Ιορδανίδης με σουτ σε κενή εστία έκανε το 0-2.

Πανιώνιος (Αποστόλης Κορομηλάς): Ιορδανίδης Ν., Δημόπουλος, Βασιλείου, Σερέτης Π., Στρατής, Θεοδώρου (65’ Κίτσας Γιωρ.) , Κίτσας Γερ., Γκαρίπης (70’ Σερέτης Ε.), Παϊτέρης ΠΝ. (75’ Καρδαμίλης), Ιορδανίδης Δ., Σκέντζας Σ.