Εμμανουήλ: «Χάσαμε πολλές ευκαιρίες…»

Ο τεχνικός των Βουναίνων κ. Θοδωρής Εμμανουήλ μίλησε στο athleticlarissa.gr μετά την εντός έδρας ήττα της ομάδας του από το Αργυροπούλι με σκορ 0-1. Αναλυτικά τα όσα είπε:

«Ξεκινήσαμε πολύ δυνατά στο ματς, είχαμε διάθεση, αγωνιστικότητα και καλή ψυχολογία αφού προερχόμασταν από τη νίκη μέσα στη Γιάννουλη. Χάθηκαν πολλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, χαμένο τετ α τετ του Καζάνι Γ., κεφαλιά του ίδιου απέκρουσε ο τερματοφύλακας, κεφαλιά του Χατζηλιάδη Σ. απέκρουσε εντυπωσιακά ο τερματοφύλακας, το σουτ του Μερτζανίδη πέρασε άουτ, το σουτ του Γκομοσίδη πέρασε δίπλα από το δοκάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο χαλαρώσαμε και μετά τη διπλή χαμένη ευκαιρία του Καζάνι Γ. να προηγηθούμε, στο 78’ ήρθε το γκολ για το Αργυροπούλι. Στο 90’ θα μπορούσαμε να ισοφαρίσουμε αλλά το σουτ του Χατζηλιάδη Σ. πέρασε πάνω από τα δοκάρια».