Άνετη και ωραία η Γιάννουλη, 2-1 το Συκούριο

Νίκη με σκορ 2-1 πέτυχε η Δήμητρα Γιάννουλης απέναντι στον Κίσσαβο Συκουρίου για την 4η αγωνιστική της Α' ΕΠΣΛ-DeTox. Η ομάδα του Βασίλη Μπακογιάννη σκοράροντας ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο έφτασε στη νίκη που την φέρνει μόνη τρίτη με εννιά βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 12' ύστερα από ωραία ενέργεια Μάτου και πλασέ του Κατσαμάγκα, ενώ στο 25' ο Μάτος αστόχησε σε τετ-α-τετ. Με την έναρξη της επανάληψης ο Κατσαμάγκας με ωραία ενέργεια έκανε το 2-0, με τον Πετράκη στο 80' να αστοχεί σε τετ-α-τετ για ένα τρίτο τέρμα. Ενδιάμεσα ο Κίσσαβος είχε μειώσει σε 2-1 και πιο συγκεκριμένα στο 65' ύστερα από λάθος της άμυνας της Δήμητρας.

Δήμητρα Γιάννουλης (Βασίλης Μπακογιάννης): Τσαβδάρης, Αμπατζίδης, Μπέτζας, Σουφχάρας, Εμμανουήλ, Θώμος, Πουρνάρας, Γκατζούλης, Κατσαμάγκας, Μάτος (87' Τσουμάνης), Τσαντούλης (10' λ.τ. Πετράκης).