Νίκη για Ελευθεραί, 1-0 τη Νεάπολη

Σημαντική νίκη με σκορ 1-0 πέτυχε σήμερα (7/10) το Ελευθεραί απέναντι στη Νεάπολη στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΛ.

Η ομάδα του Βαγγέλη Κώτσιου σκοράροντας στη τελευταία φάση πριν το ημίχρονο έφτασε στη νίκη, ενώ είχε και άλλες ευκαιρίες, σε παιχνίδι στο οποίο ο 15χρονος Κραβαρίτης κάνει εντυπωσιακή επέμβαση με τα πόδια στο ξεκίνημα.

Με την συμπλήρωση του ημιώρου ο Γκόγκουρας έκανε σουτ που απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Νεάπολης, για να κάνει στο 45' το 1-0 ο Καββαδίας Κ. με κεφαλιά ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Μαυρουδή. Στην επανάληψη το 1-0 δεν άλλαξε καθώς οι Γκόγκουρας στο 80' και Μάστορας στο 85' αστόχησαν σε τετ-α-τετ και σε κενή εστία.

Ελευθεραί (Βαγγέλης Κώτσιος): Κραβαρίτης, Μαυρουδής Α. (60' Ρουμελιώτης), Αετόπουλος, Τσιάμης, Μέκρας Χ., Μέκρας Γ., Μαυρουδής Γ. (88' Βαγενάς), Γκόγκουρας (80' Γεωργουλόπουλος), Καββαδίας (75' Μάστορας), Κουρούκας, Ευστρατίου.