Φιλικό 0-2 για Αήττητο κόντρα στον Φωστήρα

Φιλική νίκη με σκορ 2-0 πανηγύρισε ο Αήττητος Σπάτων με αντίπαλο τον Φωστήρα το απόγευμα της Κυριακής (24/9) στον Ταύρο.

Η ομάδα του Πάρη Κωνσταντακόπουλου, στην πρόβα τζενεράλε ενόψει της κυριακάτικης πρεμιέρας με τον Διαγόρα Αγίας Παρασκευής στα Σπάτα, έδειξε πανέτοιμη για το νέο πρωτάθλημα, απέναντι στον Φωστήρα που ψάχνει τα πατήματα του.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 39' με το αυτογκόλ του Μανδύλη, ενώ το τελικό 0-2 διαμόρφωσε πέντε λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης ο Κωστόπουλος με το σκορ αυτό να μην αλλάζει μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης.

Φωστήρας (Κώστας Αρζένης): Παπαδόπουλος, Καλημέρης, Μανδύλης, Τσώνης, Πατσαζόγλου, Χαρίτος, Δωροβίνης, Νικολόπουλος, Κωνσταντινίδης, Σιμωσης, Μπιταξής.

Έπαιξαν και οι: Μήτκας, Στρίγγας, Καμαρά, Παπανικολάου, Νάστος, Κόπελας.

Αήττητος Σπάτων (Πάρης Κωνσταντακόπουλος): Μιχελής, Τζάκσον (64′ Σκαφίδας), Μουστάκης, Χριστοφιλέας, Κωστόπουλος, Ηρακλής (64 Βιδάλης), Τσέπας (73′ Σκούμας) Τσιλιγγίρης (74′ Κατσικογιάννης),Γκούμας (86′ Μπότσης), Νικλητσιώτης (46 Δουκάκης), Φαρινόλα.