Φιλική νίκη για ΟΦΙ, 0-2 τον ΠΟΑ

Φιλικό με άρωμα Γ’ Εθνικής για τον ΟΦ Ιεράπετρας, όπου και επιβλήθηκε του ΠΟ Ατσαλένιου με 2-0 στο Ηράκλειο. Συγκεκριμένα οι «ασπρόμαυροι» πήραν κεφάλι στο σκορ από τα πρώτα κιόλας 15 λεπτά, με τον Παπαδόπουλο να εκμεταλλεύεται τη λάνθασμένη έξοδο του πορτιέρο του Ατσαλένιου, Μανουσάκη, και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Στο πρώτο μέρος οι ποδοσφαιριστές του Γιάννη Μάγγου είχαν την υπεροχή στον αγωνιστικό χώρο, δημιουργώντας περισσότερες ευκαιρίες, ενώ στο δεύτερο, οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που απείλησαν περισσότερο την εστία του Δημήτρη Πρίφτη.

Στο δευτερο μέρος οι «πράσινοι» ήταν εκείνοι που είχαν τις περισσότερες ευκαιρίες, χωρίς ωστόσο να τις μετουσιώνουν σε γκολ. Σε αντίθεση με τον ΟΦΙ, ο οποίος διπλασίασε τα τέρματά του στο 87ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Κώστα Γουργιώτη. Συγκεκριμένα ο Μπαριτάκης έβγαλε σέντρα από την αριστερή πλευρά, ο Γουργιώτης βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση και έκανε το 0-2 για το σύλλογο της Ιεράπετρας.

Ρεπορτάζ: Γαρυφαλλιά Σταματάκη