Φιλική νίκη για Κερατσίνι, 2-0 την κ-17 του Ολυμπιακού

Ένα δυνατό φιλικό με αντίπαλο την κ-17 του Ολυμπιακού έδωσε το Κερατσίνι και στο οποίο επικράτησε με 2-0.

Η ομάδα του Βασίλη Σπάθα σκοράροντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, παραμένει αήττητη στα φιλικά παιχνίδια και δείχνει πολύ καλά στοιχεία ενόψει της έναρξης του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής.

Οι Κερατσινιώτες άνοιξαν το σκορ στο 14' όταν ο Χονδρουδάκης με ωραία κίνηση βρήκε μόνο του τον Σκεντεράι που έκανε το σουτ για να αποκρούσει ο Βεζύρης, όμως στην επαναφορά ο Αγγελάκης από κοντά έκανε το 1-0. Το τελικό 2-0 πέτυχε στο δεύτερο ημίχρονο ο Καλογιάννης που βγήκε στη πλάτη της άμυνας.

Κερατσίνι (Βασίλης Σπάθας): Κουμπουλά, Σκεντεράι, Μουστάκας, Αγγελάκης, Βαττής, Διάκος, Παπασπύρος, Θωμαϊδης, Χονδροκούκης, Καλογιάννης, Σιάνος.

Έπαιξαν και οι: Μπερνιδάκης, Μπατής, Μάλλης, Λίτσης.

Ολυμπιακός (Τάσος Θέος): Βεζύρης, Κωνσταντινίδης, Μαρτίνης, Γκοτζαμανίδης, Μποσκουϊδης, Γλυνός, Μούγιος, Τσέργας, Φέκκας, Μπουλάρι, Μπόνιος.

Έπαιξαν και οι: Μικρός, Γεωργαντής, Ζαχαράκης, Δολαψάκης, Μπαλωμένος, Κοτσιανούλης, Τσαγκαλίδης, Τασιάς, Τσακίρης, Ράμα, Βοϊδονικόλας.