Ολυμπιακός – Ριέκα 2-1

O Ολυμπιακός πήρε από το παιχνίδι με την Ριέκα αυτό που άξιζε. Νίκη. Όχι με το σκορ που θα ήθελε, αλλά έτσι όπως βγήκε ο αγώνας σίγουρα ο Ολυμπιακός είναι το μεγάλο φαβορί για την πρόκριση στους ομίλους.

Η μπάλα μπορεί να μην έμπαινε στο πρώτο ημίχρονο και να σταμάτησε στο δοκάρι στην κεφαλιά του 91' αλλά στο 93' βρήκε τον τρόπο να καταλήξει στα δίχτυα του Σλούγκα. H Ριέκα μπορεί ν' άνοιξε το σκορ στην πρώτη της ευκαιρία on target αλλά με την είσοδο του Κώστα Φορτούνη στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός βρήκε τα δύο γκολ για την ανατροπή...

Ο Ολυμπιακός αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ματς με τη Ριέκα με το γκολ του Έμπερ στο 42' έφτασε στην ανατροπή με δυο γκολ στο δεύτερο μέρος. Ο Οτζίτζα Οφόε στο 66' με ωραίο πλασέ έκανε το 1-1 και στο 93' ο Ρομαό με κεφαλιά το 2-1.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μπέσνικ Χάσι): Καπίνο, Ομάρ, Ρομαό, Ρέτσος, Κούτρης, Οτζίτζα (79' Ανδρούτσος), Ζιλέ, Σεμπά (65' Φορτούνης), Μαρίν (75' Πάρντο), Καρσελά, Μπεν.

ΡΙΕΚΑ (Ματίας Κεκ): Σλούγκα, Βέσοβιτς, Ζούπαριτς, Ελεζ, Ζούτα, Μπράνταριτς, Μαλές, Εμπερ (88' Μάρτριτς), Γκοργκόν (77' Στρίνιτς), Μίσιτς, Γκαβράνοβιτς (72' Γιέλιτς).