Φιλική νίκη για Παναιτωλικό απέναντι στον Άρη

Το τελευταίο του φιλικό πριν την έναρξη των επίσημων υποχρεώσεων του στη Super League έδωσε ο Παναιτωλικός απέναντι στον Άρη στο "Κλ. Βικελίδης" με τα "καναρίνια" να επικρατούν με 2-1.

Μπορεί η ομάδα του Δημήτρη Σπανού να προηγήθηκε στο σκορ όμως ο σαφώς πιο έτοιμος Παναιτωλικός, αφού έφερε το ματς στα ίσια, κατάφερε να πάρει τη νίκη με τέρμα του Κλέσιο, τρία λεπτά πριν το τέλος.

Ο Άρης άνοιξε το σκορ στο 20' με τον Σόουζα, για να κάνει το 1-1, οκτώ λεπτά αργότερα ο Πάουλο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο Κλέσιο από τον Κάσσο. Ο Κλέσιο ήταν αυτός που στο 87' σκόραρε και έδωσε τη νίκη στους Αγρινιώτες.

Άρης (Δημήτρης Σπανός): Αναγνωστόπουλος, Τσουμάνης, Σόουζα, Τζανακάκης, Δεληζήσης, Νίκιτς, Παυλίδης, Πασάς, Κάσσος, Στεφάνοβιτς, Διαμαντόπουλος.

Έπαιξαν και οι: Καντιμοίρης, Μαραγκός, Βαλεριάνος, Μουμίν, Ιντζόγλου, Μπαργκάν, Λώττας, Νέτο, Καπνίδης και Ντάγκρας.

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Κυριακίδης, Χαντακιάς, Ροντρίγκες, Μίγας, Ρόχα, Μάρκος Πάουλο, Ντιέγκο Λόπεθ, Μάζουρετς, Κλέσιο Μπαουγκέ, Ντιάζ Τζορτζ, Βλαντ Μοράρ.

Έπαιξαν και οι: Τσενάμο, Βασιλούδης, Ενέα, Μαρινάκης, Ντάνι, Φάρλεξ, Μαρκόφσκι, Νταλακούρας, Τσοκάνης.