Πρωταθλητής ο ΟΦΗ στους μικρούς, 2-1 τον Άρη

Τον τίτλο του πρωταθλητή, στον τελικό πρωταθλήματος κ-19 της Stoiximan Football League κατέκτησε η ομάδα του ΟΦΗ, που νίκησε με 2-1 τον Άρη.

Η αναμέτρηση έλαβε χώρα στην Αθήνα και πιο συγκεκριμένα στο γήπεδο του Αγίου Δημητρίου με την ομάδα του Βασίλη Πλεσίτη να είναι καλύτερη και δίκαια να φτάνει στο τρόπαιο.

Σε ένα ανοικτό παιχνίδι, οι Κρητικοί άνοιξαν το σκορ στο 40' με δυνατό σουτ του Περδίκη, με το 1-0 να είναι το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Άρης άρχισε να πιέζει για το 1-1 και στο 62' ο Κλιγγόπουλος με σουτ έφερε το ματς στα ίσια.

Όμως άμεση απάντηση του ΟΦΗ και εκ νέου προβάδισμα με κεφαλιά του Λαμπριανίδη στο 68', με το 2-1 να μην αλλάζει μέχρι το τέλος και να δίνει στον κρητικό σύλλογο τον τίτλο του πρωταθλητή.

ΟΦΗ κ-19 (Βασίλης Πλεσίτης): Παπαδάκης, Κοκολογιάννης, Λαγουδάκης, Νηστικάκης, Ξενοκτιστάκης, Κοντογιάννης, Λαμπριανίδης, Κουράκης (89′ Κομνηνός), Σουρνάκης (78′ Σταυρακάκης), Ρεμούνδος, Περδίκης.

Άρης κ-19 (Πασχάλης Μελισσάς): Μάντζαρης, Πολυχρόνου (46′ Καλλίδης), Καραΐσκος, Λιάτσης (89′ Μακρόπουλος), Γιάντσιος, Πότσι (82′ Σωτηριάδης), Μπουλγκουρίδης (73′ Κοντοπούλης), Κλιγγόπουλος, Καλούδης, Πατσιάβας (68′ Ανδρεάκος), Ιγνατιάδης.