Βαθμολογία

Κληρώθηκαν οι αγώνες κατάταξης των ομάδων της Α' ΕΠΣΛ

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων και Κυπέλλου και παρουσία των εκπροσώπων των ενδιαφερόμενων σωματείων, πραγματοποιήθηκε σήμερα το βράδυ στα γραφεία της ΕΠΣΛ η προγραμματισμένη κλήρωση των αγώνων κατάταξης (play off & play out) της Α΄ κατηγορίας.

Στην κλήρωση των αγώνων play off συμμετείχαν τα 4 πρωτοπόρα σωματεία της βαθμολογίας της κανονικής περιόδου, που θα διεκδικήσουν τον τίτλο του πρωταθλητή της κατηγορίας και την άνοδο στη Γ΄ Εθνική, πριμοδοτημένα, σύμφωνα με τα όσα προβλέπονται από την προκήρυξη του πρωταθλήματος, με τους παραπλεύρως βαθμούς:

  • ΑΧΙΛΛΕΑΣ Φαρσάλων 11
  • ΔΩΤΙΕΑΣ Αγιάς 5
  • ΔΗΜΗΤΡΑ Γιάννουλης 1
  • ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ Τσαριτσάνης 0

Σύμφωνα με τη διεξαχθείσα κλήρωση, στις 6 αγωνιστικές του «μίνι» πρωταθλήματος, θα γίνουν οι εξής αγώνες:

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ, Κυριακή 14 Μαΐου 2017, ώρα 17.30΄:

Αχιλλέας – Οικονόμος

Δωτιέας – Δήμητρα

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ, Πέμπτη 18 Μαΐου, ώρα 17.30΄:

Οικονόμος – Δωτιέας

Δήμητρα – Αχιλλέας

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ, Κυριακή 21 Μαΐου, ώρα 17.30΄:

Δωτιέας – Αχιλλέας

Οικονόμος – Δήμητρα

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ, Τετάρτη 24 Μαΐου, ώρα 17.30΄:

Οικονόμος – Αχιλλέας

Δήμητρα – Δωτιέας

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ, Σάββατο 27 Μαΐου, ώρα 17.30΄:

Δωτιέας – Οικονόμος

Αχιλλέας – Δήμητρα

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ, Τετάρτη 31 Μαΐου, ώρα 17.30΄:

Αχιλλέας – Δωτιέας

Δήμητρα – Οικονόμος

ΤΑ PLAY OUT

Στην κλήρωση των αγώνων play out συμμετείχαν τα 4 σωματεία που στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος κατέλαβαν κατά σειρά τις θέσεις από τη 12η μέχρι και τη 15η της βαθμολογίας της κανονικής περιόδου. Η τελευταία βαθμολογικά ομάδα του «μίνι» αυτού πρωταθλήματος, θα υποβιβαστεί στην Α1 κατηγορία, όπου θα αγωνίζεται την περίοδο 2017 – 2018, μαζί με τον ήδη υποβιβασθέντα Αστέρα Τυρνάβου. πριμοδοτημένα, σύμφωνα με τα όσα προβλέπονται από την προκήρυξη του πρωταθλήματος, με τους παραπλεύρως βαθμούς:

  • ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Καλοχωρίου 3
  • ΛΑΡΙΣΑ 2012 2
  • ΑΕΤΟΣ Μακρυχωρίου 1
  • ΑΣΤΡΑΠΗ Ν. Πολιτείας 0

Σύμφωνα με τη διεξαχθείσα κλήρωση, στις 6 αγωνιστικές του «μίνι» πρωταθλήματος, θα γίνουν οι εξής αγώνες:

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ, Κυριακή 14 Μαΐου 2017, ώρα 17.30΄:

Αετός – Αναγέννηση

Λάρισα 2012 – Αστραπή

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ, Τετάρτη 17 Μαΐου, ώρα 17.30΄:

Αναγέννηση – Λάρισα 2012

Αστραπή – Αετός

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ, Κυριακή 21 Μαΐου, ώρα 17.30΄:

Λάρισα 2012 – Αετός

Αναγέννηση – Αστραπή

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ, Πέμπτη 25 Μαΐου, ώρα 17.30΄:

Αναγέννηση – Αετός

Αστραπή – Λάρισα 2012

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ, Κυριακή 28 Μαΐου, ώρα 17.30΄:

Λάρισα 2012 – Αναγέννηση

Αετός – Αστραπή

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ, Πέμπτη 1 Ιουνίου, ώρα 17.30΄:

Αετός – Λάρισα 2012

Αστραπή – Αναγέννηση