Το μυαλό τώρα στα play-out για την Νέα Πολιτεία

Με νίκη ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Α' ΕΠΣΛ η ομάδα της Νέας Πολιτείας και πλέον στρέφει το βλέμμα της στα play-out και στην μάχη της παραμονής.

Η ομάδα του Κώστα Τσότσου ύστερα από ένα πρώτο ημίχρονο που δεν έκανε φάσεις, μιας και οι γηπεδούχοι με την εύνοια του αέρα ήταν πιο δραστήριοι, στην επανάληψη, προηγήθηκε 1-0 δέχτηκε την ισοφάριση για να φτάσει τελικώς στη νίκη πέντε λεπτά πριν το φινάλε και μπαίνει στην μάχη χωρίς βαθμούς, αλλά με την αισιοδοξία ότι θα καταφέρει να παραμείνει στη κατηγορία.

Στο 56' ο Ραμάϊ με πλασέ στο απέναντι "Γ" έκανε το 0-1, για να φτάσει εννιά λεπτά αργότερα στο 1-1 ο Φαλανιακός. Τελικώς στο 85' ο σκόρερ του 0-1 Ραμάϊ συνδυάστηκε ωραία με τον Κυριάκο με τον Φούντα να είναι ο τελικός αποδέκτης και με πλασέ μέσα από την περιοχή να διαμορφώνει το τελικό 1-2.

Αστραπή Νέας Πολιτείας (Κώστας Τσότσος): Μπρέλλας, Γιαγιάκος, Σιάρκος, Παπαμάνος, Χασιώτης, Μπατζέλας (55' Καλτσάς), Τζουμάκης (50' Ραμάϊ), Βενέτης, Κυριάκος, Φούντας.