Λύτρωση στο τελευταίο λεπτό για την Αγιά

Στο τελευταίο λεπτό και στην τελευταία φάση έμελλε να κριθεί η πραγματοποίηση αγώνων play-off για την άνοδο με την νίκη της Αγιάς στο Βλαχογιάννι με 2-1.

Η ομάδα του Κώστα Τσανά, που βρέθηκε να χάνει με 1-0, ευτύχησε να σκοράρει στην τελευταία φάση και έτσι έχει την δυνατότητα να διεκδικήσει την άνοδο στους αγώνες διαβάθμισης με τον Αχιλλέα Φαρσάλων και τους Δήμητρα Γιάννουλης, Οικονόμο Τσαριτσάνης.

Η Δόξα Βλαχογιαννίου έφτασε στο 1-0 στο 40' που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου, ενώ στο 47' με απευθείας εκτέλεση κόρνερ ο Φιλιππούλης πέτυχε το 1-1. Στο 49' και στο 55' τα καλά σουτ των Τσατσαλίδη και Χαλάτση απέκρουσε ο τερματοφύλακας για να φτάσουμε στο 95' και στην λύτρωση του Δωτιέα, όταν ο Ντακούλας με βολ πλανέ από ωραία σέντρα του Γούτου Ν. πέτυχε το τελικό 1-2.

Δωτιέας Αγιάς (Κώστας Τσανάς): Φαρμάκας, Ντελλής (75' Μαλάκος), Γούτος Ν., Τσακάλι, Σούλι (87' Γούτος Β.), Ντακούλας, Χαλάτσης, Σβερκούλης, Τσιρογιάννης (70' Μπόντε), Φιλιππούλης, Τσατσαλίδης.