Νίκη που την οδηγεί στην δεύτερη θέση του 1ου Ομίλου της Β' ΕΣΠΛ πέτυχε η Ακαδημία Φαρσάλων κόντρα στον Παναγροτικό Νίκαιας με 1-0. Στον 3ο όμιλο η Μελία βρίσκεται στην κορυφή μετά τη δίκη της νίκη κόντρα στην Μαρμαρίνη σε συνδυασμό με την ήττα της Ανάβρας.
Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα, βαθμολογίες αλλά και τις επόμενες αγωνιστικές του 1ου και 3ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ.
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Ναρθάκι-Λύκοι 2-5
Ανθούπολη-Μαυροβούνι 2-3
Χαραυγή-Αναγέννηση Φ. 0-1
Ακαδημία Φ.-Παναγροτικός 1-0
Υπέρεια-Μυραϊκός 4-1
Δίλοφος-Βαμβακού 1-0
Ρεπό: Τοξότης
Η βαθμολογία (25η αγωνιστική):
1. Μαυροβούνι 54-19 55
---------------------------------------
2. Αναγέννηση Φ. 48-22 47
----------------------------------------
3. Παναγροτικός 41-20 46
4. Βαμβακού 30-15 43
5. Υπέρεια 44-29 41
6. Λύκοι 31-26 36
7. Ναρθάκι 40-42 30
8. Δίλοφος 21-38 27
9. Ακαδημία Φ. 29-30 26
10. Ανθούπολη 26-28 26
11. Τοξότης 26-38 24
----------------------------------------
12. Χαραυγή 26-50 14
----------------------------------------
13. Μυραϊκός 20-77 5
*Η Χαραυγή ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -4 βαθμούς
Τελευταία αγωνιστική (13/5, 17:00)
Λύκοι-Ανθούπολη
Τοξότης-Χαραυγή
Μαυροβούνι-Ακαδημία Φαρσάλων
Αναγέννηση Φαρσάλων-Υπέρεια
Παναγροτικός-Δίλοφος
Βαμβακού-Μυραϊκός
Ρεπό: Ναρθάκι
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα
Ομόνοια-Λαρισαϊκός 2-3
Ομορφοχώρι-Νέο Περιβόλι 4-1
Αρμένιο-Ατρόμητοι/Θύελλα 2-6
Μαρμαρίνη-Μελία 1-2
Στόμιο-Μελισσοχώρι 1-3
Σ.Σ. Ραψάνης-Χειμάδι 0-2
Πελασγιώτιδα-Ανάβρα 1-0
Η βαθμολογία (25η αγωνιστική):
1. Μελία 59-33 50
-----------------------------------------
2. Ανάβρα 56-26 49
-----------------------------------------
3. Μελισσοχώρι 42-22 49
4. Χειμάδι 65-31 48
5. Πελασγιώτιδα 30-26 40
6. Μαρμαρίνη 41-31 39
7. Σ.Σ. Ραψάνης 44-34 38
8. Λαρισαϊκός 36-30 35
9. Νέο Περιβόλι 30-39 34
10. Ατρόμητοι/Θύελλα 42-35 31
11. Στόμιο 30-53 29
12. Ομορφοχώρι 32-52 23
-------------------------------------------
13. Ομόνοια 29-55 15
--------------------------------------------
14. Αρμένιο 19-90 2
*Το Ομορφοχώρι έχει έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς
Τελευταία αγωνιστική (13/5, 17:00)
Ομορφοχώρι-Ομόνοια
Λαρισαϊκός-Αρμένιο
Νέο Περιβόλι-Μαρμαρίνη
Ατρόμητοι/Θύελλα-Στόμιο
Μελία-Σ.Σ. Ραψάνης
Μελισσοχώρι-Πελασγιώτιδα
Ανάβρα-Χειμάδι