Στην Εθνική παίκτρια της ΑΕΛ

Ο Αντώνης Πριόνας κάλεσε 20 παίκτριες για δύο φιλικούς αγώνες της Εθνικής Νεανίδων στην Κύπρο και συγκεκριμένα στην Λευκωσία στις 3/5/2017 και 5/5/2017, απέναντι στην Εθνική Κύπρου. Ανάμεσα στις αθλήτριες που κλήθηκαν είναι και η 17χρονη Ζωή Νάση της γυναικείας ομάδας ποδοσφαίρου της ΑΕΛ. Στο πρώτο φιλικό που έδωσε η Εθνικής Νεανίδων δεν πήρε χρόνο συμμετοχής η Λαρισαία παίκτρια. Η Εθνική Νεανίδων νίκησε 3-0 την αντίστοιχη της Κύπρου σε εκτός έδρας φιλικό αγώνα. Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα πήρε γρήγορο προβάδισμα στο σκορ με την Γεωργαντζή (8’) και πριν συμπληρωθεί το πρώτο ημίχρονο κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματά του με την Πούλιου (33’). Το αποτέλεσμα διαμόρφωσε η Γεωργαντζή στο 69ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ελλάδα: Καμπούρη, Σωμάδη (55’ Διάκου), Κατιρτσίδου (65’ Καλέση), Πατερνά, Καραμήτρου (65’ Στράντζαλη), Καλδή (35’ Δρακωνάκη), Παλαμά (75’ Κουρτίδου), Σαχινίδου (65’ Μίμη), Γούλα (55’ Μετοικίδου), Γεωργαντζή, Πούλιου (75’ Φλαμπουροπούλου).