Νίκη με δυο ...κεφαλιές για την Αγιά

Την νίκη με σκορ 2-1 πανηγύρισε σήμερα (29/4) η ομάδα του Δωτιέα Αγιάς απέναντι στο Καλοχώρι για την 29η αγωνιστική της Α' ΕΠΣΛ.

Η ομάδα του Κώστα Τσανά κέρδισε με δυο τέρματα που προήλθαν από ισάριθμες κεφαλιές, έφτασε τους 63 βαθμούς και κράτησε την διαφορά κάτω από τους 12 βαθμούς από τον πρωτοπόρο Αχιλλέα Φαρσάλων κάτι που επιτρέπει την διεξαγωγή αγώνων μπαράζ.

Για την Αγιά χαμένες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο έχασαν οι Τσατσαλίδης, Σβερκούλης, Χαλάτσης και Φιλιππούλης, με τον πρώτο να ανοίγει το σκορ στο 20' με κεφαλιά που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη το Καλοχώρι στο 57' έφτασε στο 1-1 ύστερα από μπαλιά στην πλάτη της άμυνας και γλίστρημα του Τσακάλι που έδωσε την ευκαιρία στο Μπούνα να ισοφαρίσει. Η Αγιά πίεσε για την νίκη και στο 70' από κόρνερ του Τσιρογιάννη ο Νάτσης με κεφαλιά πέτυχε το τελικό 2-1.

Δωτιέας Αγιάς (Κώστας Τσανάς): Φαρμάκας, Γεωργοβίτας (53' Ντελής), Γούτος Ν., Τσακάλι, Σούλι, Νάτσης, Χαλάτσης (80' Μπόντε), Φιλιππούλης, Σβερκούλης, Τσιρογιάννης (75' Τσαγκαλάς), Τσατσαλίδης.