Σημαντική νίκη πέτυχαν οι Λύκοι κόντρα στον Παναγροτικό ενώ η Ανάβρα πέρασε από το Αρμένιο. Το Μαυροβούνι κατάφερε να πάρει το ματς στο Ναρθάκι και ξέφυγε έτσι πέντε πόντους από τους διώκτες του.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων της 23ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β' ΕΠΣΛ:
Ακαδημία Αχιλλέως - Δόξα Υπέρειας 1-1
Α.Ε.Σ Χαραυγή - Άρης Διλόφου 0-2
Ανθούπολη - Ατρόμητος Βαμβακούς 0-2
Λύκοι Λάρισας - Παναγροτικός Νίκαιας 1-0
Τοξότης Λάρισας - Αναγέννηση Φαρσάλων 0-0
Ναρθάκι - Μαυροβούνι 1-3
Ρεπό: Μυραϊκός
Βαθμολογία:
1. Μαυροβούνι 49
2. Αναγέννηση Φαρσάλων 44
3. Παναγροτικός Νίκαιας 43
4. Ατρόμητος Βαμβακούς 40
5. Δόξα Υπέρειας 35
6. Λύκοι Λάρισας 33
7. Ναρθάκι 30
8. Ανθούπολη 26
9. Άρης Διλόφου 24
10. Ακαδημία Φαρσάλων 23
11. Τοξότης Λάρισας 21
12. Χαραυγή 11
13. Μυραϊκός 7
*Η Χαραυγή ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -4 βαθμούς
24η αγωνιστική
Σάββατο 29 Απριλίου
17:00
Δόξα Υπέρειας - Άρης Διλόφου
Ατρόμητος Βαμβακούς - Ακαδημία Αχιλλέως
Μυραϊκός - Χαραυγή
Παναγροτικός Νίκαιας - Ανθούπολη
Μαυροβούνι - Λύκοι Λάρισας
Τοξότης Λάρισας - Ναρθάκι
Ρεπό: Αναγέννηση Φαρσάλων
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Β' ΕΠΣΛ:
Θερμαϊκός Στομίου - Σ.Σ. Ραψάνης 2-1
Λαρισαϊκός - Αστήρ Μελισσοχωρίου 0-1
Χείμαρρος Μαρμαρίνης - Πελασγιώτις Λάρισας 1-2
Αναγέννηση Δ. Αρμενίου - Προοδευτική Ανάβρας 0-7
Δόξα Ομορφοχωρίου - Ολυμπιακός Χειμαδίου 1-4
Αστήρ Ν. Περιβολίου - Ένωσις Μελίας 1-4
Ομόνοια - Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας 0-2
Βαθμολογία:
1. Προοδευτική Ανάβρας 46
2. Ένωσις Μελίας 44
3. Αστήρ Μελισσοχωρίου 43
4. Ολυμπιακός Χειμαδίου 42
5. Χείμαρρος Μαρμαρίνης 39
6. Σ.Σ. Ραψάνης 38
7. Πελασγιώτιδα 34
8. Λαρισαϊκός 32
9. Αστήρ Ν. Περιβολίου 31
10. Θερμαϊκός Στομίου 29
11. Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας 25
12. Δόξα Ομορφοχωρίου 20
13. Ομόνοια 15
14. Αναγέννηση Δ. Αρμενίου 2
*Το Ομορφοχώρι έχει έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς
24η αγωνιστική
Σάββατο 29 Απριλίου
17:00
Σ.Σ. Ραψάνης - Πελασγιώτις Λάρισας
Προοδευτική Ανάβρας - Θερμαικός Στομίου
Ολυμπιακός Χειμαδίου - Χείμαρρος Μαρμαρίνης
Αστήρ Μελισσοχωρίου - Αναγέννηση Δ. Αρμενίου
Ένωσις Μελίας - Δόξα Ομορφοχωρίου
Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας - Λαρισαϊκός
Αστήρ Ν. Περιβολίου - Ομόνοια