Πρόκριση για Ρέθυμνο, 69-55 τον Κολοσσό

Νίκη πρόκριση για το Ρέθυμνο που νίκησε 69-55 τον Κολοσσό και προκρίθηκε στην δεύτερη φάση των play-off της Basket League εκεί που θα αντιμετωπίσει την ΑΕΚ.

Η ομάδα του Νίκου Βετούλα ξεκίνησε δυνατά και ήδη από το πρώτο δεκάλεπτο είχε χτίσει διαφορά, ωστόσο οι Ροδίτες αντέδρασαν και απείλησαν με το break, όμως στην τέταρτη περίοδο οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα ασφαλείας και καθάρισαν την υπόθεση.

Τα δεκάλεπτα: 22-9, 37-32, 52-47, 69-55

Ρέθυμνο (Νίκος Βετούλας): Άρνολντ 14 (1), Φιτζπάτρικ 3 (1), Σάφτενααρ, Τάλτον 10 (2), Λέμον 20, Κώττας, Ραζής, Χριστοδούλου, Καμπερίδης, Παναρετάκης 2, Θεοδωρίδης, Γιαννόπουλος 20 (3).

Κολοσσός Ρόδου (Άρης Λυκογιάννης): Ρέντικ 10, Σαλούστρος 5 (1), Άχονεν 10 (2), Βασιλόπουλος 15 (1), Χολ 2, Λιάπης, Τσούκου, Γεωργαλλής, Ρέλεφορντ 4, Αγγελάκος, Παπαδάκης, Γουότσον 9.