Νίκη παραμονής τα Χανιά, 2-1 την Αναγέννηση Καρδίτσας

Μια πολύ σημαντική νίκη με σκορ 2-1 πανηγύρισε σήμερα (24/4) η ομάδα των Χανίων απέναντι στην Αναγέννηση Καρδίτσας στο Μάλεμε και στην αναμέτρηση με την οποία έπεσε η αυλαία της 27ης αγωνιστικής της Football League.

Η ομάδα του Νίκου Παντέλη σκόραρε ένα τέρμα στο πρώτο ημίχρονο και ένα στην επανάληψη παίρνοντας το προβάδισμα καθώς είχε προσωρινά ισοφαρίσει η ομάδα της Αναγέννησης και με το τρίποντο αυτό έφτασε τους 33 βαθμούς στην μάχη της παραμονής, ενώ η Καρδίτσα παρέμεινε στους 28.

Δυο λεπτά μετά το πρώτο ημίωρο ο Σταματής με πλασέ έκανε το 1-0 για την κρητική ομάδα με το σκορ αυτό να οδηγεί τις δυο ομάδες στην ανάπαυλα. Άμεση απάντηση της ομάδας του Μάγγου καθώς στο 48' έφτασε στο 1-1 με σουτ του Κρητικού, όμως στο 60' ο Τσουκάνης με απευθείας εκτέλεση φάουλ πέτυχε το 2-1 και χάρισε στα Χανιά την νίκη.

ΑΟ Χανιά (Νίκος Παντέλης): Αθανασίου, Ζέρης, Ηρακλής (80′ λ.τρ. Αφράτης), Μηλιώτης (55′ Ντούμος), Βασιλείου, Φουρλάνος, Τσουκάνης, Αποστολόπουλος (74′ Κοζάκης), Σταματής, Ρούνεϊ, Δρίζης.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Γιάννης Μάγγος): Πρίφτης, Τσόπελας, Τζάνης, Σμίλτος, Κισκαμπάνης, Ντεμπελέ, Τσιλούλης, Κρητικός, Μπλέντι, Ντάνκουα (66′ Βουκομάνοβιτς), Ντιατά (55′ Τζέκος).